امیدها و ناامیدی های آبه در تهران

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲ کد : ۳۸۱۸ اصلی بین الملل
دیدار آبه با حضرت آیت الله خامنه ای نخستین مذاکرات بین نخست وزیر ژاپن و رهبر جمهوری اسلامی خواهد بود و او قطعا در این دیدار پیشنهادهای اصلی خود را بیان می کند.
امیدها و ناامیدی های آبه در تهران

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  آسیاتایمز به تحلیل سفر فردای نخست وزیر ژاپن به تهران پرداخت و نوشت: تنش ها بین تهران و واشنگتن در حال افزایش است، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه به ایران می آید و با مقامات عالی رتبه کشور دیدار می کند. در میان این دیدارها ملاقات او با رهبر معظم انقلاب بسیار حائز اهمیت است. آبه، امید دارد که بتواند به عنوان واسطه بین واشنگتن، نقش تأثیرگذاری در این میانجیگری ایفا کند.

هرچند قبل از سفر ترامپ به ژاپن ایالات متحده اعلام کرده بود که علاوه بر ناوگروه هواپیمابر و بمب افکن هسته ای که گسیل داده؛1500 نیرو اضافی به منطقه فرستاده است اما او هفته گذشته در توکیو بیان داشت که درهای گفت و گو و مکالمه با تهران باز باقی می ماند که در تایید و تجویز برنامه آبه ظهور یافته است.

ترامپ اطمینان داد که علیرغم نگرش تندروهای واشنگتن می تواند با دولت جمهوری اسلامی همزیستی داشته باشد. او با لحنی آرام گفت «ما در پی تغییر رژیم نبوده بلکه مصرانه تنها نگران دستیابی ایران به قدرت هسته ای هستیم، اگر ایران قصد گفت وگو داشته،ما نیز گفت وگو خواهیم کرد».

 

کلید واژه ها: آبه سفر آبه به تهران میانجیگری ژاپن نخست وزیر ژاپن امید آبه وقایع


نظر شما :