نجقلی حبیبی:

حذف اصلاح‌طلبان یعنی بازگشت اقتدارگرایان / کنار زدن مطهری آغاز قدرت گرفتند پایداری‌هاست

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۱ کد : ۳۸۱۵ اصلی تیتر یک سیاسی
این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:اصلاحات باید در تدوین  لیست انتخاباتی ۹۶ دقت کنند. اگر هم از غیر فردی را وارد لیست خود می‌کنند حتما آگاهانه و با دلایل منطقی چنین فردی را  وارد لیست کنند. به عبارتی باید آن فرد را به‌طور کامل بشناسند و نسبت به هویت سیاسی‌شان آگاهی کامل داشته باشند. قطعا چنین اتفاقی نیز در انتخابات پیش رو خواهد افتاد.
حذف اصلاح‌طلبان یعنی بازگشت اقتدارگرایان / کنار زدن مطهری آغاز قدرت گرفتند پایداری‌هاست

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  فضا بس ناجوانمردانه برای اصلاح‌طلبان سرد است و این سرما به نفع جریان اصولگراست که چند سالی است به‌واسطه حضور جریان اصلاحات در دولت و مجلس  نمی‌تواند ادبیات خود را در لایه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی بازتولید کنند. واقعیت آن است که اگر شرایط این‌گونه باشد و مردم در انتخابات مجلس حضور نداشته باشند، نه اصولگرایان بلکه اقتدارگرایان به قدرت بازخواهند گشت و بعد از مجلس شاید احمدی‌نژاد دیگری را در قوه مجریه شاهد باشیم. برای بررسی بیشتر این موضوع « وقایع اتفاقیه» با نجفقلی حبیبی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به گفت‌وگو پرداخته که در ادامه می‌خوانید.


*بازگشت تندروها


با حذف اصلاح‌طلبان از جریان قدرت، اقتدار گران در کشور مسلط می‌شود و این به زیان مملکت خواهد بود. از این رو، به هراندازه که جریان‌های سیاسی بتوانند آزادنه تر درصحنه حضورداشته باشند به مصلحت جامعه و کشور خواهد بود اما باکمال تأسف پایداری‌ها تلاششان بر این است که مجلس یازدهم را در اختیار بگیرند. بنابراین مردم باید خود به این نتیجه برسند که پس از 40 سال تجربه راه را برای حضور اصلاحات درصحنه سیاسی ببندند و یا برعکس فضا باید برای حضور مجددشان درصحنه بازبماند؟ 


*رد صلاحیت نباشد، اصلاحات پیروز است


جامعه باید خود به این مهم بپردازد که چه جریان‌هایی مقصر رخدادهای چند سال اخیر بوده‌اند و در این میان اصلاح‌طلبان چه نقشی ایفا کرده‌اند؟  به‌هرروی ، علیرغم برخی تردیدها نسبت به سرنوشت اصلاحات در انتخابات آتی، بازهم  معتقدم در صورت عدم رد صلاحیت‌های گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب، مردم بازهم به این جریان رأی خواهند داد.


*حذف مطهری، بازگشت پایداری‌هاست


اگر حذف مطهری از ترکیب هیئت‌رئیسه  مجلس را به معنی بازگشت اعضای جبهه پایداری به قدرت در نظر بگیریم این امر پیامدهای بسیار خطرناکی برای کشور به دنبال دارد.  زیرا این جریان قبلا برای یک دوره طولانی حضورشان را در قدرت به مردم تحمیل و خسارت‌های بسیاری به کشور وارد کردند.  از این رو، همه می‌دانند که ریشه بسیاری از مشکلات و فسادهای کنونی به همان دوران 8 ساله احمدی‌نژاد بازمی‌گردد. در آن دوره جریان‌هایی به  دولت نفوذ پیدا کردند که به دلیل مواضع خاص و عدم تجربه کافی، شرایط نامطلوبی برای کشور رقم زدند.  بنابراین ورود پایدارهای ها به مجلس و سایر ارگان‌های قدرت بسیار خطرناک است که نباید نسبت به آن بی‌توجه بود.

مصاحبه کننده: احسان اسقایی

 

کلید واژه ها: نجفقلی حبیبیوقایعاصلاح اصلاحاتتندروهابازگشت تندروهاحذف مطهریبازگشت پایداریها


نظر شما :