تئاتر شهر و صدای شلیک گلوله!

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۵ کد : ۳۸۰۰ اصلی فرهنگ و هنر
در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی ۲۴ ساله با سلاح کلت کمری به سمت دوست ۲۶ ساله‌اش شلیک و او را مصدوم کرده است که بلافاصله نسبت به دستگیری ضارب اقدام شد و اقدامات درمانی بر روی مضروب نیز در همان محل انجام شد.
تئاتر شهر و صدای شلیک گلوله!

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  تئاتر شهر که در یکی از پر رفت‌وآمدترین مناطق شهر تهران قرار دارد، در مجاورت پارک دانشجو این روزها تنها محلی برای رفت‌وآمد اهالی فرهنگ و هنر نیست. مدت‌هاست که می‌توان افرادی از اقشار مختلف جامعه را در این محوطه دید و به طور کلی اگر بخواهیم با انواع و اقسام تیپ‌ها، رفتارها، چهره‌ها و شخصیت‌ها مواجه شویم بهترین نقطه در تهران می‌تواند تئاتر شهر باشد.

به گزارش برنا، حضور دست‌فروشان در اطراف تئاتر شهر و ایستگاه مترو نیز به شلوغی‌های این محوطه افزوده و قطعاً چنین محیطی می‌تواند آبستن هر اتفاق و حادثه‌ای باشد. با توجه به این مسأله مطمئناً اگر بخواهیم شأن یک مکان فرهنگی را در حد و اندازه تئاتر شهر که شاید مهم‌ترین بنا و مکان فرهنگی پایتخت باشد در نظر بگیریم هر اتفاقی نظیر فروش مواد مخدر و حضور ارازل و اوباش می‌تواند ناهنجاری‌های بسیاری را پدید آورد که البته بارها شاهد این اتفاق بوده‌ایم.

بارها از مدیر تئاتر شهر خواسته شده تا این مسائل با مسئولان مربوطه مطرح و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری شود اما شب گذشته در اتفاقی عجیب یک درگیری مسلحانه بین دو نفر رخ داده و یکی از افراد مجروح شده است. طبق اعلام مدیر تئاتر شهر طی یکی، دو ماه گذشته در نامه‌نگاری‌های مختلف با مسئولان ذیربط اعلام هشدار و نگرانی نسبت به وضعیت امنیتی اطراف تئاتر شهر شده بود که این مسأله از طرف اداره کل نیز پیگیری شده است تا اقدامات لازم صورت بگیرد اما متأسفانه هیچ اتفاقی نیفتاده و فضای اطراف تئاتر شهر همچنان به هیچ‌وجه برای مخاطبان، هنرمندان و کارمندان تئاتر شهر امن نیست.

فضای بیرون ساختمان تئاتر شهر به طور جدی در حال آسیب دیدن است و مسئولان تئاتر شهر فقط از در ورودی به داخل ساختمان قادر به حفظ و برقراری امنیت هستند. شب گذشته حوالی ساعت ۱۹ خبری درباره وقوع درگیری میان دو مرد و شلیک تیر در محوطه تئاتر شهر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که درپی آن تیم گشت کلانتری در محل حاضر شد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی ۲۴ ساله با سلاح کلت کمری به سمت دوست ۲۶ ساله‌اش شلیک و او را مصدوم کرده است که بلافاصله نسبت به دستگیری ضارب اقدام شد و اقدامات درمانی بر روی مضروب نیز در همان محل انجام شد.

طبق شنیده‌ها ضارب ادعا کرده که دوستش به مادرش که در قید حیات نیست فحاشی کرده و به همین دلیل اقدام به شلیک به سمت پای چپش کرده و یک تیر هم هوایی شلیک کرده است. متهم اعلام کرده است که اسلحه را از یکی از استان‌های غربی کشور خریداری کرده بود.

در تحقیقات تکمیلی مشخص شده که متهم تاکنون سه بار اقدام به خودکشی کرده که ناکام بوده است و اسلحه را نیز برای خودکشی تهیه کرده بود. ضارب در چهارراه کالج تی‌شرت می‌فروخت و مضروب نیز در محوطه تئاتر شهر بدلیجات می‌فروخت که حدود سه ماه از آشنایی‌شان گذشته بود.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ برای ضارب پرونده‌ای تشکیل شده است.

کلید واژه ها: تئاترشهر شب های تئاتر گلوله تیراندازی وقایع اتفاقیه


نظر شما :