سناتور آمریکایی: فرار ترامپ از استیضاح غیر ممکن است

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۵ کد : ۳۵۸۱ اصلی دیپلماسی
«جیمز کلایبرن» از اعضای ارشد حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا گفت که به باور وی این نهاد قانونگذاری سرانجام «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور را استیضاح خواهد کرد.
سناتور آمریکایی: فرار ترامپ از استیضاح غیر ممکن است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه یک نماینده دموکرات گفت که «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا «زمینه استیضاح را فراهم کرده است» و مجلس نمایندگان «باید زمان استیضاح را مشخص کند.»

کلایبرن همچنین تاکید کرد که پیش از هر اقدامی، مردم باید لزوم استیضاح رییس جمهوری را درک کنند.

این نماینده ایالت کارولینای جنوبی افزود: ما باید مردم را با خودمان همراه کنیم. ما علاقه‌ای به سنا نداریم. اگر به قدر کافی مردم را آگاه کنیم کار تأثیرگذاری انجام داده و وظیفه خود را ایفا کرده ایم. پس از آن می‌توانیم در مورد استیضاح رأی گیری کنیم.

وی ادامه داد: اگر مردم ضرورت استیضاح را درک کنند از آن حمایت خواهند کرد.

کلایبرن افزود: اگر مردم احساس کنند که ما در این زمینه سیاسی کاری می‌کنیم به کشورمان، به قانون اساسی و به مردمی که برای خدمت به آنها سوگند یاد کرده ایم، ضربه زده ایم.

نتایج نظرسنجی شبکه تلویزیونی «سی ان ان» حاکی است که از هر ۱۰ آمریکایی، چهار نفر با استیضاح «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و برکناری وی از قدرت، موافق هستند.

تارنمای خبری نشریه هیل گزارش داده که ۴۱ درصد از آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده اند که ترامپ باید استیضاح شود. افزایش استقبال مردم آمریکا از استیضاح ترامپ، ریشه در بیشتر شدن حمایت دموکرات‌ها از این مساله دارد.

بر اساس تحقیقات رابرت مولر مدارک کافی دال بر تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه به دست نیامده است. در گزارش مولر همچنین عنوان شد که وی نتوانست با قاطعیت کارشکنی ترامپ در روند اجرای عدالت را ثابت کند.

اما دموکرات‌ها از این نتیجه گیری راضی نشده و خواستار ادامه تحقیقات در مورد ترامپ شده اند.

کلید واژه ها: دونالد ترامپاستیضاحاستیضاح ترامپمجلس نمایندگانکاهش محبوبیتموافقت مردمی با استیضاحوقایع اتفاقیه


نظر شما :