موسوی لارگانی درگفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

در فضای اقتصادی خود زنی کرده ایم

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۷ کد : ۳۵۴ تیتر یک اقــتــصــادی
پای حساب و کتاب و پاسخگویی که به میان می آید مسئولان، انگشت اتهام را به سوی دشمن ۴۰ ساله جمهوری اسلامی می گیرندُُ اما وقتی حرف از موفقیت و پیروزی می شود همه مدعی هستند که با توان داخلی به این نتایج دست یافته اند؛ از این روی همچنان گفته می شود آمریکا مقصر آشفته بازار ارز است و چشم ها بر ضعف های مدیریتی بسته می شود. روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه در این رابطه به گفتگو با "سید ناصر موسوی لارگانی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نشسته است که در ادامه می خوانید.
در فضای اقتصادی خود زنی کرده ایم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه در این باره که گفته می شود آمریکایی ها در آشفته بازار ارز دست داشته اند می گوید: ما از همان روزهای اول پیروزی انقلاب با تهدیدها و تحریم های آمریکای جنایتکار و هم پیمانان آنها مواجه شدیم، البته این تهدیدات برای ما فرصت ارزشمندی بود که در زمینه های مختلف توانستیم از وابستگی محض نجات پیدا کرده و بتوانیم دیگران را وابسته به خود کنیم چنانچه در حال حاضر بسیاری از کشورها نیاز به تولیدات ما در زمینه های مختلف دارند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مهمترین دستاوردهای فشارهای اقتصادی بر ایران بیان می کند: مهم ترین دستاورد این فشارها بحث دفاعی ما است که باعث اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شده و وحشت سرتاپای رژیم اشغالگر قدس، آل سعود و آمریکا را فرا گرفته است،چرا که واقعا نمی دانند برد موشک های تولید ایران چقدر است که با موشک های کوتاه برد خود توانستند مقر گروهک تروریست ها را مورد هدف قرار دهند. 

 

وی با اشاره به اینکه حدود بیش از یک سال پیش بحث هدف قرار دادن مقر داعشی ها با موشک های میان برد را داشتیم ادامه می دهد: این تحریم ها برای ما فرصت بوده و برای ما تازگی ندارد و در حال حاضر ما به نوعی خودزنی کرده ایم چرا که تحریم ترامپ به این دلیل است که قصد دارد از آبان ماه اقدامی را انجام دهد که فشارهایی را وارد کرده است. 

 

این نماینده مجلس با اشاره به پیگیری های واردات و صاردات، عنوان می کند: امروز در جلسه ای که در اصفهان داشتیم بحث واردات کالاهایی که نیاز صادرکنندگان و ارز مورد نیاز آنها را تهیه کنیم. یک چک از واردکننده می گرفتند با 35 درصد ضمانت و اگر برنامه واردات طبق روال بود این چک باز می گشت اما در حال حاضر می گویند باید به صورت نقدی پرداخت شود که این نشان می دهد ما خودمان را تحریم می کنیم و تحت فشار قرار می دهیم. 

 

موسوی لارگانی با بیان انیکه  هیأت دولت اعلام کرده است بیش از 80 درصد مشکلات پیش آمده به سوءتدبیر و سوءمدیریت است، می گوید: مردم تغییری نکرده اند همان هایی هستند که مقابل استکبار جهانی می ایستادند لذا در این قضایا این رفتارها به خاطر عدم برنامه ریزی و برخی سخت گیری های نابجایی است که بعضی مدیران دارند و این مشکلات را به وجود آورده اند. 


این نماینده مجلس تاکید می کند: حتی اگر ادعاهای ترامپ اجرایی شود، این مشکلاتی که برای خودمان ایجاد کرده ایم را به وجود نمی آورد. از این رو دولت باید تصمیم جدی بگیرند، نه اینکه هر ساعت بخشنامه ای صادر شود که صدای تولیدکنندگان بلند باشد. باید تلاش کنیم تولید و اشتغال را حفظ کنیم که اثرات برنامه ترامپ کمرنگ تر شود. 

 

 

با دولتمردانی که هدف آنها براندازی نظام ما است مذاکره نمی کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره با آمریکا تاثیری بر فضای اقتصادی کشور دارد، می گوید: آزموده را آزمودن خطا است. هم در دولت دهم و هم در دولت یازدهم مذاکره داشتیم، در این بین فرصت 4 ساله دولت یازدهم برای مذاکره با کسانی که نماینده مستقیم آمریکا بودند، از دست رفت. مذاکره با افرادی که متعهد به تعهدات خود نیستند خطای محض است و نمی توان با دولتمردانی که هدف آنها براندازی نظام ما است مذاکره کرد. 

 

وی با بیان اینکه آمریکایی ها از تمام ظرفیت های موجود اعم از منافقین استفاده کرده اند تا نظام جمهوری اسلامی را براندازند، می افزاید: آمریکایی ها در عراق، سوریه، افغانستان و غیره حضور پیدا کردند اما هیچ مشکلی از آنها حل نکرده و حتی آنها را با بدبختی بیشتر مواجه کردند. آمریکایی ها می خواهند ایران را به 40 سال قبل باز گردانند تا موشک، صنعت، تجارت و غیره نداشته باشیم و نفت ما را نیز غارت کنند. 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان می کند: اکنون که به توان موشکی و نظامی خاصی دست پیدا کرده ایم می گویند باید زیر نظر ما این اقدامات انجام شود در حالی که ملت ما حتی اگر قطعه قطعه شوند زیر بار زور و ظلم آنها نمی روند و مذاکرات با آنها نتیجه مطلوبی در فضای اقتصادی ندارد.
 

کلید واژه ها: سیدناصر موسوی لارگانی


نظر شما :