ورایزون اینترنت ۵G با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه عرضه می کند

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۲ کد : ۳۴۲ علم و فناوری
ورایزون روز سه شنبه اعلام کرد که خدمات پهنای باند خانگی ۵G خود را در روز ۱ اکتبر آغاز خواهد کرد.
ورایزون اینترنت ۵G با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه عرضه می کند

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: ورایزون روز سه شنبه اعلام کرد که خدمات پهنای باند خانگی 5G خود را در روز 1 اکتبر آغاز خواهد کرد. مشتریان در برخی شهر امریکا مانند کالیفرنیا و لوس آنجلس می توانند این سرویس را با قیمت 50 دلار سفارش دهند. البته همه شهروندان این شهر های به این سرویس دسترسی نخواهند داشت و این خدمات فعلا محدود به اینترنت خانگی است.
این عرضه نقطه عطفی در توسعه اینترنت همراه نسل پنجم یا همان 5G است که ورایزون را به عنوان اولین اپرواتور در جهان برای دسترسی به تکنولوژی نسل بعدی بی سیم معرفی می کند. این کمپانی اما از آنجایی که در اوایل راه اندازی 5G این کمپانی از تکنولوژی غیرصنعتی استفاده می کرد توانست که به سرعت آن را توسعه دهد بنابراین منتقدان به این نکته اشاره می کنند که این تکنولوژی به رغم توانایی خود برای ارائه سرعت بالا، 5G نیست. ورایزون قصد دارد پس از تجهیز به زیرساخت هایی با استاندارد صعنتی به بازارهای جدیدی  وارد شود.
ورایزون اولین شرکت ارائه دهنده 5G است اما این خدمات محدود به چند شهر است و محدود به سرویس های خانگی است. از سوی دیگر  AT&T که یکی دیگر از اپراتورهای بزرگ تلفن همراه در امریکا محسوب می شود قصد دارد اولین اپراتوری باشد که اینترنت 5G را به عنوان یک سرویس واقعی تلفن همراه تا پایان سال جاری میلادی عرضه کند اما مشخص نیست که محدود پوشش دهی آن چگونه باشد. همچنین T-Mobile نیز وعده داده است که سرویس های تجاری گسترده تر در اوایل سال آینده عرضه می شود، و Sprint و LG هم قول داده اند اولین گوشی هوشمند 5G متعلق به آنها باشد. اما باز هم مشخص نیست که پوشش آنها در هنگام راه اندازی به چه گونه خواهد بود.
ورایزون اولین اپراتوری بود در که شبکه گسترده ی 4G LTE را در ایالات متحده گسترش داد و تا سالهای بعد برای کیفیت شبکه ای  که ایجاد کرده بود مشهور ماند. اینترنت همراه 5G قرار است که به میزان قابل توجهی سرعت را ببیش از 4G افزایش دهد و به عنوان یک فناوری پایه مکملی برای سایز حوزه ها مانند ماشین های خودران و واقعیت مجازی باشد. ورایزون وعده داده است که سرعت پهنای باند سرویس خانگی خود را از 300 مگابیت در ثانیه به 1 گیگابایت در هر ثانیه یا به اندازه کافی سریع برای دانلود فیلم های بلوری در عرض چند دقیقه، ایجاد کند.
کایل مالدی یکی از مدیران فناوی ورایزون در بیانیه ای گفت که ما با 5G تجربه یک انقلاب را ارائه خواهیم داد که چگونه زندگی، کار و بازی مردم را تغییر خواهد داد.

 

کلید واژه ها: اینترنت همراه


نظر شما :