ویژگی جدید ویندوز ۱۰ برای دخیره سازی فضای بیشتر

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۴۱ علم و فناوری
ویژگی جدید ویندوز ۱۰ برای دخیره سازی فضای بیشتر

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: مایکروسافت یک نسخه پیش نمایش جدید را برای به روزرسانی بزرگ ویندوز 10 در ماه آیند، شامل رفع چندین مشکل کلی عرضه کرده است. یکی دیگر از تغییرات جالب که هدف آن کمک به شما در مدیریت بهتر فضای ذخیره سازی است نیز توسط مایکروسافت به نمایش گذاشته شد.
برنامه حسگر ذخیره سازی (Storgae Sense)، همانطور که از نامش پیداست همه چیز را در مورد امکان استفاده از فضای ذخیره سازی موجود را در اختیارتان قرار می دهد.
جدیدترین ویژگی معرفی شده مایکروسافت برای ویندوز 10 توانایی آزاد کردن فضای درایو با حذف فایل های قدیمی تر یا استفاده نشده بر روی هارد دستگاه و آنلاین کرده آنها به صورت خودکار است.  به عبارت دیگر، ویندوز 10 این فایل ها را در OneDrive قرار می دهد اما آنچه فایل اصلی را به شما در کامپیوتر نشان می دهد.
همه این اتفاقات به صورت مداوم در پس زمینه اتفاق می افتد، بنابراین این می تواند یک ویژگی بسیار جذاب و راحت برای کسانی که به دنبال پیدا کردن فضای ذخیره سازی در درایو مرکزی خود هستند باشد. آزمایش کنندگان باید این ویژگی را در (تنظیمات System>Storage) روشن کنند تا فعال شود.
پست وبلاگ جزئیات پیش نمایش بیلد جدید (17758)  مایکروسافت می گوید این قابلیت در بیلد قبلی (17720) نیز وجود داشته اما در نسخه جدید پررنگ شده و بیشتر یادآوری می کند که با هر به روزرسانی در بهبود مشکلات استمرار ایجاد می کند.
هیچ تغییر دیگری در این بیلد وجود ندارد و بقیه فعالیت های مایکروسافت در مورد رفع ایرادات انجام شده است، از جمله توقف برنامه های خاص که در هنگام ذخیر سازی فایل ها کرش ایجاد می کند.

 

کلید واژه ها: مایکروسافت ویندوز 10


نظر شما :