ائتلاف بر سر ریاست مجلس

۰۴ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۸ کد : ۳۳۲۲ اصلی آخرین اخبار
انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه ۵ خرداد برگزار شد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی از همان دقایقی ابتدایی رنگ و بوی انتخابات هیأت رئیسه را به خود گرفته است. بنابر اعلام بهارستان‌نشینان 

امروز  وکلای ملت آخرین تلاش‌های خود را برای ائتلاف به کار بسته‌اند تا بتوانند کاندیدای مورد نظر خود را روی صندلی ریاست مجلس بنشانند. 

بنا بر شنیده‌ها، اعضای فراکسیون امید نامزدهای خود را برای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده‌اند و در جلسه امروز آخرین توافقات را به سرانجام رسانده‌اند و طبق  شنیده‌ها امروز ساعت ۱۴ این فراکسیون لیست نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

از سوی دیگر فراکسیون نزدیک به علی لاریجانی (مستقلان ولایی) و فراکسیون حمیدرضا حاجی بابایی (ولایی) برای حضور در انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رقابت با فراکسیون امید لیستی مشترکی تهیه کردند. 

بر این اساس، در لیست تهیه شده قرار است ۵ کرسی به فراکسیون مستقلان و ۷ کرسی به فراکسیون ولایی اختصاص یابد. 

محمد دهقان، محمدحسین فرهنگی و عبدالرضا مصری به عنوان کاندیدای کرسی نائیب رئیسی از سوی فراکسیون معرفی خواهند شد که به احتمال فراوان فرهنگی از رقابت انصراف خواهد داد. 

فراکسیون‌های مستقلان و ولایی مجلس شورای اسلامی در لیست مشترک خود را برای کرسی دبیری مجلس غلامرضا کاتب و اکبر رنجبرزاده را معرفی خواهند کرد. بهروز نعمتی و محمدرضا آشوری هم به عنوان کارپردازان هیأت رئیسه از سوی هیأت رئیسه فراکسیون‌های نامبرده اعلام خواهند شد. گفته می‌شود جلسه مذکور در اردوگاه شهید باهنر تشکیل شده است.

کلید واژه ها: مجلس دهم سال اخری مجلس دهم وقایع اتفاقیه ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان نگاه عارف به لاریجانی لاریجانی محمد رضا عارف


نظر شما :