یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با وقایع اتفاقیه:

تاکنون گزارشی درباره عدم ثبت نام اتباع بیگانه در مدارس کشور نداشتیم

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۷ کد : ۳۲۴ تیتر یک جامـــعه
روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه در گفت و گو با یکی از نمایندگان مجلس به معضل عدم ثبت نام اتباع بیگانه در مدارس کشور پرداخته است که در ادامه می خوانید.
تاکنون گزارشی درباره عدم ثبت نام اتباع بیگانه در مدارس کشور  نداشتیم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: مساله ثبت نام کودکان مهاجر در مدارس کشور دغدغه ذهنی بسیاری از فعالین حوزه حقوق کودک است. سال ۹۴ مقام معظم رهبری از تمام مسوولان دولتی خواستند که هیچ دانش آموز اففانستانی از تحصیل محروم نماند. تقریبا هیچ کودک افغانستانی وجود ندارد که از بعد از این فرمان در مدارس ثبت نام نشده باشد. 

 

این در حالیست که سال گذشته تعدادی از دانش آموزان پاکستانی در مدارس ثبت نام نشدند بهانه مدارس دولتی اغلب نبود فضای کافی در کلاس و کمبود نیمکت و امکانات آموزشی است. یکی از نمایندگان کمیسیون آموزشی مجلس شورای اسلامی درباره اقداماتی که مجلس و دولت برای جلوگیری از بازماندن از تحصیل اتباع بیگانه در مدارس انجام می‌دهد به خبرنگار اجتماعی روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه توضیح می‌دهد.

 

داود محمدی ٬عضو کمیسیون آموزشی درباره دانش آموزان اتباع بیگانه که نتوانستند به مدرسه بروند گفت: تا این لحظه مشکلی به ما انتقال پیدا نکرده است. ما درباره تحصیل کودکان افغان بنا به دستور رهبری دیگر هیچ مشکلی نداریم و مدارس موظف هستند که تمام آن‌ها را در مدارس ثبت نام کنند. 

 

وی ادامه داد: درباره جمعیت پاکستانی‌ها وعراقی‌ها که تعداد آن‌ها در شهرهایی مانند مشهد و تهران بیشتر است باید گفت اگر افراد مجوز سکونت در ایران داشته باشند دیگر مشکلی برای ثبت نام آنها وجود ندارد. 

 

نماینده مردم تهران درباره افرادی که بدون مجوز در ایران سکونت دارند گفت: کشور ضوابط خاص خودش را دارد. اگر تعداد این افراد زیاد باشد حتما اقدامی صورت می‌گیرد اما امسال مشکلی برای عدم ثبت نام کودکان اتباع بیگانه در مدارس به ما منتقل نشده است. 

 

محمدی در پایان تاکید کرد: اگر مشکلی به ما درباره عدم ثبت نام کودکان اتباع بیگانه در مدارس گزارش شود ما حتما در کمیسیون پیگیر آن خواهیم بود. 


نظر شما :