شرایط خاورمیانه به روایت کویت، بحرانی است

۰۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۹ کد : ۳۲۳۵ اصلی بین الملل
شیخ صباح احمد جابر الصباح امیر کویت نسبت به افزایش تنش ها در منطقه هشدار داد.
شرایط خاورمیانه به روایت کویت، بحرانی است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: امیر کویت که در محل وزارت خارجه این کشور برای دیپلمات ها صحبت می کرد، گفت: ما در شرایط بسیار حساس و خطرناک زندگی می کنیم و همه ما می دانیم که تنش ها به سرعت درحال افزایش است.
وی افزود: دیپلماسی کویت بر اهمیت و توجه به صلح و تعمیق همکاری میان کشورها و ملت های جهان برای ایجاد منافع مشترک به دور از دخالت در امور دیگران و حفظ حسن همجواری و پایبندی به قوانین و اصول بین المللی متمرکز است.
شیخ صباح احمد جابر الصباح ابراز امیدواری کرد که آرامش به منطقه بازگردد و خرد و تعقل در مواجهه و تعامل با حوادث پیرامونی حاکم شود.
پیش تر نیز «خالد جارالله» معاون وزیر امور خارجه کویت گفته بود: شرایط متشنج منطقه ای، نگران کننده است و این امر ایجاب می کند که بسیار مراقب باشیم و احتیاط کنیم.
اظهارات مقام های کویتی پس از آن صورت می گیرد که در دو هفته گذشته آمریکا پس از افزایش فشارها و تحریم ها علیه ایران، در اقدامی تنش زا و با ادعای ممانعت از صادرات نفت ایران، ناو جنگی «آبراهام لینکن» را راهی خلیج فارس کرد و بمب افکن های «بی 52» را به پایگاه های هوایی مستقر در منطقه اعزام و قایق های نظامی خود را در آب های خلیج فارس مستقر کرد.
در واکنش به اقدامات تنش زای آمریکا، مقام های عالی کشورمان بویژه «محمدجواد ظریف» بارها اعلام کرده اند که این واشنگتن است که به صورت غیرضروری تنش ها را در منطقه افزایش داده و ایران به دنبال تنش نیست اما همیشه برای دفاع از خود آمادگی دارد.

کلید واژه ها: خاوریمانه بحران خاوریمانه روزنامه آنلاین وقایع بحران کویت ایران ایران و امریکا


نظر شما :