سخنگوی دستگاه قضا: فقیه نیستم که فتوا بدهم، دوچرخه‌سواری بانوان منعی ندارد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۳ کد : ۳۲۲۲ اصلی تیتر یک
  غلامحسین اسماعیلی گفت:ای کاش افرادی می‌آمدند و از این اقدام که بخشی از آن صیانت و پیشگیری از جرایم و حفظ شأن و منزلت زنان است، حمایت می‌کردند
سخنگوی دستگاه قضا: فقیه نیستم که فتوا بدهم، دوچرخه‌سواری بانوان منعی ندارد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره استفاده بانوان از دوچرخه و منع آن در اصفهان و موضع دستگاه قضا در این زمینه، گفت: آنچه در این زمینه از قول دادستان اصفهان نقل شد، یک برداشت ناقص از نظر و نامه دادستان اصفهان بود. آنچه ایشان در آن نامه اعلام کردند این نیست که دوچرخه سواری توسط بانوان مطلقاً ممنوع است.
 
وی افزود: موضوع آن بخشنامه و دستور پیشگیری و برخورد با مظاهر اعمال منافی عفت، بد حجابی یا بی حجابی و تشویق دیگران به فساد و فحشاء و امثال آن است که در این راستا، دستوراتی دادند و ای کاش کسانی که در فضای مجازی به اظهارنظر پرداختند، ذیل این دستور را می‌دیدند.
 
اسماعیلی افزود: در ذیل دستور اعلام کرده که شهرداری لازم است محل‌هایی را برای دوچرخه سواری بانوان تعبیه کند. کسی که چنین چیزی را می‌خواهد آیا معتقد است بانوان مجاز به دوچرخه سواری نیستند؟ ای کاش افرادی می‌آمدند و از این اقدام که بخشی از آن صیانت و پیشگیری از جرایم و حفظ شأن و منزلت زنان است، حمایت می‌کردند. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون اگر با رعایت ضوابط شرعی باشد، منعی ندارد البته من فقیه نیستم و به فتوا نمی‌پردازم.

کلید واژه ها: سخنگوی قوه قضائیه اسماعیلی دوچرخه سواری زنان دوچرخه سواری بانوان وقایع اتفاقیه حرمت دچرخه سواری زنان دوچرخه سواری زنان ممنوع نیست


نظر شما :