پل سبز به جای پل گیشا

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۶ کد : ۳۲۱۹ اصلی آخرین اخبار

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه پل فلزی گیشا پس از برچیده شدن از محل تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد، برای نصب مجدد در محل این تقاطع و استفاده به منظور محلی برای گذران اوقات فراغت و پیاده روی بهسازی و مرمت خواهد شد.

استفاده از اجزای سازه پل فلزی کوی نصر برای برپایی پل سبز زندگی
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، صفا صبوری دیلمی سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب جمع آوری رمپ های شمالی و جنوبی پل فلزی کوی نصر، اجرای اقدامات پیش نیاز به منظور آغاز عملیات جمع آوری بخش اصلی سازه پل ادامه دارد.

صبوری اقدامات پیش نیاز جمع آوری پل فلزی کوی نصر را شامل پایش سلامت سازه، نامگذاری و برچسب زنی پایه ها و شاه تیرهای پل جهت استفاده مجدد برای برپایی پل سبز زندگی و تقویت اتصالات فلزی دانست.

وی یادآور شد: اجزای سازه ای پل فلزی کوی نصر به دلیل قدمت و فرسودگی زیاد، نیازمند تقویت و تعمیرات تخصصی است. از این رو پس از دمونتاژ و جمع آوری، مورد مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای قرار می‌گیرد تا برای یک دوره طولانی سرویس دهی در قالب پل سبز زندگی آماده شود.

صبوری با بیان آنکه پل سبز زندگی یک کریدور ارتباطی با محوریت عبور پیاده و دوچرخه بین محلات گیشا و کارگر خواهد بود، گفت: این پل بخشی از یک رینگ پیاده روی و دوچرخه سواری است که از محورهای فرعی خیابان گیشا آغاز شده و پس از عبور از روی پل سبز زندگی، به خیابان کارگر می پیوندد. البته در کنار این کاربری اصلی، سایر کاربری های خدماتی، گردشگری و فرهنگی موردنیاز تعریف و طراحی شده است.

به گفته سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، نصب مجدد بخشی از پل فلزی کوی نصر در قالب پروژه احداث پل سبز زندگی، علاوه بر اینکه عبور از تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد را برای عابران پیاده تسهیل خواهد کرد، ارتباط بلافصل خیابان های گیشا، شهرآرا، پاتریس لومومبا و کارگر را برقرار کرده و باعث تقویت رویکرد پیاده محوری و ایجاد فضای مکث و گذران اوقات فراغت در این نقطه پررفت و آمد خواهد شد.

کلید واژه ها: پل پل سبز پل طبیعت پل گیشا وقایع اتفاقیه


نظر شما :