دولت جیب شهرداری ها را خالی کرد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۳۲۱۷ اصلی جامـــعه
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: توسعه مشارکت مردمی در سطح محلات برای شورای پنجم بسیار جدی است.
دولت جیب شهرداری ها را خالی کرد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه  علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده گفت: آنچه در این لایحه پیش بینی شده در صورت تصویب با روح قانون اساسی و آنچه درباره نهاد شورا آمده مغایرت خواهد داشت. ضمن اینکه اختیارات شوراها محدود و شورا را به مجموعه ای کوچک محدود خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه با تصویب این لایحه توسط کمیسیون اقتصادی مجلس درآمد شهرداری تا 60 درصد کاهش می یابد گفت: با این کار عوارض در مالیات تجمیع و معافیت های مالیاتی به عوارض تسری پیدا می کند. همچنین وصول درآمد شهرداری از طریق وصول عوارض زیر سوال می رود و اساسا شورا تضعیف خواهد شد.

اعطا در ادامه با اشاره به مساله شورایاری‌ها افزود: موضوع اصلاح آیین نامه برگزاری انتخابات شورایاری ها به زودی در دستور کار صحن قرار خواهد گرفت. پیش از اصلاح آیین نامه موضع اصلاح موادی از اساسنامه در دستور کار بود. به رغم تنگناهایی که در انتخابات شورایاری ها وجود دارد، شورای پنجم مصمم است این کار را انجام دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: توسعه مشارکت مردمی در سطح محلات برای شورای پنجم بسیار جدی است و با هماهنگی مصمم هستیم انتخابات برگزار شود.

سخنگوی شورای شهر تهران درباره ارائه شاخص های برنامه سوم به شورا گفت: در ماده 94 برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران، شهرداری موظف بود  برنامه های اجرایی و نحوه تامین و تجهیز منابع مورد نیاز را تا پایان اردیبهشت 98 تهیه و برای تصویب به شورا ارائه کند، اما تاکنون ارائه نشده است.این بخش مهمی از برنامه 5 ساله سوم است، زیرا رصد برنامه ها را به صورت سالانه محقق می کند. شهرداری اعلام کرده برنامه را تا دو هفته آینده به شورا تحویل می دهد.

کلید واژه ها: درآمد شهرداری تهران درآمدی شهرداری مالیات ارز افزوده روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه


نظر شما :