هشتگ مهیار بهرام اصل علیه تهمینه میلانی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۹ کد : ۳۰۶۰ اصلی فرهنگ و هنر
برگزاری دومین نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی، کارگردان سینما با عنوان «آن دیگری» در گالری آریانا که با نمایش ۴۰ تابلو همراه بود مانند تجربه قبلی او حواشی و انتقاداتی به دنبال داشت که همچنان خبرساز است.
هشتگ مهیار بهرام اصل علیه تهمینه میلانی

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:    برگزاری دومین نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی، کارگردان سینما با عنوان «آن دیگری» در گالری آریانا که با نمایش ۴۰ تابلو همراه بود مانند تجربه قبلی او حواشی و انتقاداتی به دنبال داشت که همچنان خبرساز است.
این کارگردان سینمای ایران این بار نیز مانند نمایشگاهی که قبلا برگزار کرده بود، متهم شد به کپی کردن از آثار نقاشان معاصر! تصویر نقاشی های او در کنار نقاشی هایی که گفته می شود او از آنها کپی کرده به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد.
کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری از نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی و تطبیق این نقاشی ها با آثار دیگر نقاشان معروف در جهان، نسبت به این اقدام غیر اخلاقی تهمینه میلانی و کپی کاری او از آثار دیگران اعتراض کردند.
در این بین هنرمند نقاش دیگری هم بود که معترض حرکت میلانی شد و اساسا جزو نخستین کسانی بود که باب این بحث را باز کرد. سمانه علیجانی که یکی از طرحهایش بشدت شبیه نقاشی عرضه شده در نمایشگاه میلانی است و نوشت: «عزیز، همه نقاشیها حاصل حس و فکر خودمه. این شایعات رو یکسری جوان نقاش که جایی برای عرضه آثار هنری شون ندارند، درست کردند»!
پس از ادعای این هنرمند نقاش درباره کپی آثارش، تهمینه میلانی با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش به اتهام کپی برداری از آثار هنرمندان دیگر واکنش نشان داد و نوشت: دوستان عزیز! خانم سمانه علیجانی یک اثر گرافیکی از نقاشبی که من ۴ سال پیش کشیدم، کشیده و در صفحه اش گذاشته ، آنوقت دوستان جهت دار جوان هنر تجسمی که بیشک قصد ترور شخصیت مرا بدلایلی که می توانم حدس بزنم را دارند. شروع به شایعه پردازی کرده اند!

کلید واژه ها: تهمینه میلانی هشتک هشتک علیه میلانی


( ۲ )

نظر شما :