عربستان در کابوس پهباد ها

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۹۸۷ اصلی تیتر یک
یک منبع نظامی یمنی از عملیات پهپادی علیه تأسیسات حیاتی عربستان سعودی خبر داد. خبرنگار شبکه العالم، هدف را تأسیسات و انبارهای نفتی در غرب عربستان ذکر کرد.
عربستان در کابوس پهباد ها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: یک منبع نظامی یمنی صبح امروز سه‌شنبه اعلام کرد، با هفت پهپاد تأسیسات حیاتی عربستان سعودی هدف گرفته شده است.

این منبع نظامی یمن با اعلام این خبر، به شبکه «المسیره» گفت، «این عملیات بزرگ، در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره مردم یمن انجام شد».

این منبع که هویتش اعلام نشد، هشدار داد: در صورتی که حملات و محاصره ظالمانه ادامه پیدا کند برای ضربات سخت بیشتر آماده‌ایم. 

این منبع اشاره‌ای به نوع اهداف یا جزئیات بیشتر خبر نکرد. همچنین به زمان و چگونگی اجرای عملیات هم اشاره نشده است.

شبکه العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد، هدف‌ها اقتصادی و نفتی و مشخصا انبارها و تاسیسات نفتی در بندر «ینبع» در غرب منطقه مدینه و غرب عربستان در ساحل دریای سرخ بوده است.

همچنین شبکه المیادین نیز به نقل از وزارت دفاع یمن اعلام کرد که «هفت پهپاد به عمق عربستان سعودی نفوذ کردند و تأسیسات حیاتی بزرگی را هدف گرفتند». 


موقعیت ینبع در غرب عربستان (اندازه بزرگتر)

 

همچنین «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در این خصوص به شبکه الجزیره گفت که این حمله «در چارچوب توسعه دایره هدف‌های سعودی و اماراتی است» تا این دو کشور در سیاست خود (علیه یمن) بازنگری کنند.

البخیتی زمان اجرای حمله را بامداد امروز اعلام کرد و پیش‌بینی کرد که اهداف، تأسیسات نفتی باشد اما تأکید کرد که اطلاعات مشخصی از جزئیات حمله ندارد.

کلید واژه ها: عربستانتاسیسات نفتیمخازن نفتی عربستانروزنامه آنلاین وقایعپهباد یمنتهدید تاسیسات نفتی عربستان


( ۴ )

نظر شما :

محمد ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۰
ومکرو ومکرالله والله خیر الماکرین . دستهای یمنی ها پرتوان باد وخداقوت .