آیا باید ویندوز ۱۰ خود را تا مهر ماه به روزرسانی کنید؟

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۲ کد : ۲۹۴ علم و فناوری
مایکروسافت تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ (۱۸ مهرماه) –یعنی به عبارتی ماه آینده - را برای به روزرسانی ویندوز تنظیم کرده است و پیشنهاد ما این است که آن را نصب کنید.
آیا باید ویندوز ۱۰ خود را تا مهر ماه به روزرسانی کنید؟

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: می دانیم که شما با نسخه فعلی ویندوز خوشحال هستید، کار می کند و می دانید که همه چیز سر جای خود قرار دارد. شما نیاز و تمایلی ندارید که با ویژگی های جدیدی از ویندوز آشنا شوید و احساس می کنید که به روزرسانی کردن ویندوز ناخوشایند و دشوار است.

مایکروسافت تاریخ 10 اکتبر 2018 (18 مهرماه) –یعنی به عبارتی ماه آینده - را برای به روزرسانی ویندوز تنظیم کرده است و پیشنهاد ما این است که آن را نصب کنید. لزوما نه برای ویژگی های جدید که بعضا امیدوار کننده هستند، بلکه شما باید به روزرسانی کنید تا محیط کاربری شما و کامپیوترتان را امن تر خواهد کرد.

به روزرسانی های مایکروسافت دو نوع دارد: ویژگی به روزرسانی ها و کیفیت به روزرسانی ها.

ویژگی به روزرسانی ها شامل ویژگی ها و قابلیت های جدیدی است که به ویندوز اضافه شده است و به طور کلی دو بار در سال منتشر می شوند – یک بار در بهار و دیگری در پاییز-. انتشار ویندوز 10 در تاریخ 10 اکتبر 2018 یک ویژگی به روزرسانی آن است.

کیفیت به روزرسانی ها باگ های امنیتی و اعتباری که رفع شده را ارائه می دهد که معمولا در دومین سه شنبه هرماه با عنوان یک "پچ" شناخته می شود.

با هر به روزرسانی، پچ های مایکروسافت آسیب پذیری های امنیتی را شناسایی می کند. اگر شما از نسخه حال حاضر ویندوز استفاده نکنید پس با این کار راه را برای افراد شروری که از معایب ویندوز استفاده می کنند، باز می گذارید تا به رایانه و اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. این به معنای زنگ خطر نیست اما هکرها ویندوزها را با فرکانس بزرگتری نسبت به سایر پلتفرم ها هدف قرار می گیرند.

درحال به روز نگه داشتن ویندوز یکی از موثرترین راه ها در حفاظت از خودتان است. اگر گمان می کند که نصب ویندوز جدید با دردسر همراه است، قطعا دردسر آن کمتر از این است که با بدافزارها و هک شدن مورد هجوم قرار بگیرید.

چگونه به روزرسانی ها را بررسی کنید

به روزرسانی ویندوز 10 به صورت خودکار دانلود و نصب می شود تا کامپیوتر شما را امن و به روز شده نگه دارد، اما شما هم می توانید به صورت دستی آن را انجام دهید. به این صورت که وارد قسمت تنظیمات شوید، بر روی گزینه Update & Security کلیک کنید و در آنجا وضعیت به روزرسانی ویندوز را مشاهده کنید (اگر نه بر روی قسمت Windows Update از پنل سمت چپ کلیک کنید). اگر به روزسانی ای در حال انتظار برای نصب نباشد، برای بررسی بر روی دکمه Check for update کلیک کنید.

به روزرسانی برای ایمنی و برای ویژگی های جدید

آپدیت ویندوز 10 در اکتبر 2018 معرفی تعدادی از ویژگی های جدید خواهد بود که عبارتند از:

اپلیکیشن "Your Phone" برای ارتباط گوشی هوشمند اندروید و ویندوز 10.

به روزسانی برای واقعیت مختلط ویندوز شامل پشتیبانی بیشتر از واقعیت افزوده و قابلیت استفاده از هدست بدون مانیتور را درهم می آمیزد.

به روز رسانی مرورگر اج برای مدیریت پخش خودکار فایل های صوتی.

راه اندازی صفحه کلید Swiftkey برای صفحات لمسی و امکان استفاده از زمینه کاری برای دو صفحه نمایشگر همزمان.

جداسازی تنظیمات اندازه فونت از اندازه سایر رابط ها که یک ابزار مفید برای رزولوشن بالای نمایشگر است که می تواند دو متن را به طور باورنکردنی کوچک کند.

یک ابزار جدید و پیشرفته برای تصاویر گرفته شده از صفحه نمایش (اسکرین شات).

بهبود نوار بازی ها که شامل بهبود ضبط صدا و نظارت بر عملکرد مونیتوریگ است.

در این به روز رسانی در صورتی که یک برنامه از کارت گرافیک استفاده کند نوتیفیکیشنی به شما اعلام می کند که برای جدا کردن آن تلاش کنید.

در پایان اگر بی صبرانه مشتاق دیدن این نسخه از ویندوز 10 هستید و نمی توانید تا اکتبر 2018 منتظر انتشار رسمی آن بمانید، همین حالا آن را به روزرسانی کنید.

 

کلید واژه ها: ویندوز 10 آپدیت ویندوز 10 مایکروسافت


( ۲ )

نظر شما :