بنزین تا پایان سال گران نمی‌شود

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۲۹۳۶ اصلی آخرین اخبار
سهمیه‌ای برای بنزین استارتاپ‌ها در نظر گرفته نخواهد شد و نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین کاملا منفی است، به همین جهت سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین تا پایان سال اجرایی نخواهد شد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه هفته گذشته در نشست غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور برخی اعضای کابینه دولت موضوع سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین مورد بررسی قرار گرفت و مجلس مصوب کرد که بنزین سهمیه‌بندی نشود و همچنین افزایش قیمتی نداشته باشد و با همان نرخ قبلی خود یعنی لیتری هزار تومان عرضه شود، اما برای ساماندهی سوخت و جلوگیری از قاچاق بنزین مجدد کارت‌های سوخت احیا خواهد شد.
 
سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا با احیای کارت سوخت احتمال اینکه سهمیه‌ای برای استارتاپ‌ها در نظر گرفته شود وجود دارد؟
 
معصومه آقاپور علیشاهی، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تجارت‌نیوز» با بیان اینکه با احیای کارت سوخت هیچ‌گونه افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صورت نمی‌گیرد، گفت: سهمیه‌ای برای استارتاپ‌ها در نظر گرفته نخواهد شد و احیای کارت سوخت تنها به منظور جلوگیری از قاچاق و ساماندهی سقف مصرف سوخت در کشور است به عبارتی هر خودرو کارت سوختی خواهد داشت و سهمیه بنزین در این کارت‌های سوخت نامحدود خواهد بود.
 
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال اجرایی شدن سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن تا پایان سال وجود دارد؟ تصریح کرد: نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین کاملا منفی است و به همین جهت سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین تا پایان سال اجرایی نخواهد شد.

کلید واژه ها: بنزین سهیمه بندی بنزین وقایع اتفاقیه کارت سوخت


نظر شما :