ترامپ در انتظار معامله بزرگ

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۷ کد : ۲۹۲۱ اصلی تیتر یک
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص استقرار ادوات نظامی آمریکا در خلیج فارس، اظهار داشت: حضور نیروهای نظامی آمریکا در خلیج فارس بیشتر یک جنگ روانی است، آن‌ها آمادگی جنگ را ندارند
ترامپ در انتظار معامله بزرگ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید به هوش باشد، بیان کرد: لازم است به وحدتی و مقاومتی که داریم ادامه دهیم، زیرا پس از مدتی آمریکا مجبور به تغییر روش میشود.

وی در خصوص پیشنهاد مذاکره ترامپ، افزود: اکنون وقت مناسبی برای مذاکره نیست، در گذشته نیز پیشنهاد مذاکره داشته‌اند اما اکنون وقت خوبی برای مذاکره بین ایران و آمریکا نیست.

مطهری در خصوص شماره تلفن دادن ترامپ به ایرانیان، ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که مقاومت مردم و تدابیری که جمهوری اسلامی ایران به کار برده، موثر واقع می‌شود، حرف دل ترامپ مذاکره و معامله است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ به دنبال یک معامله بزرگ با ایران است که از این برگ برنده در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا استفاده کند، گفت: شرایط نشان می‌دهد که آمریکا در پشت صحنه به دنبال جنگ نیست و می‌خواهند به نحوی ایران را پای میز مذاکره بیاورند و زیرا این موضوع را برای خودشان یک پیروزی بزرگ می‌دانند.

وی افزود: ما باید به هوش باشیم و اگر زمانی تصمیم به مذاکره داشته باشیم باید شرایط به گونه ای باشد که حمل بر ضعف و ذلت نباشد، اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مذاکره در صورتی به نفع ایران خواهد بود که از مواضع خود عقب نشینی نکنیم

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست بیان‌ کرد: امروز حرف ترامپ معامله است و قصد دارد ایران را به پای میز مذاکره بکشاند تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات آینده استفاده کند. اکنون مذاکره به معنای ضعف و ذلت است که به نفع آمریکاست.

به‌ گزارش ‌ایسنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه‌) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به فشارهایی که آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران وارد کرده است، در این رابطه بیان‌ کرد: ان‌شاء‌الله با وحدت و همدلی ملت ایران به مقاومت خود ادامه‌ خواهد داد و بعد از مدتی آمریکایی‌ها مجبور خواهند شد که روش خود را تغییر دهند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکایی‌ها خاطر نشان کرد: در حال‌ حاضر زمان مناسبی برای مذاکره نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سخنان دونالد ترامپ، در خصوص انتظار تماس مسئولان ایرانی با او، بیان‌ کرد: این امر نشان دهنده این است که مقاومت مردم و تدابیر جمهوری اسلامی ایران موثر واقع شده است و حرف دل آقای ترامپ مذاکره و معامله است. رییس جمهور آمریکا به دنبال یک معامله بزرگ است تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات آینده ریاست جمهوری استفاده کند و در واقع نشان می‌دهد که در پشت صحنه آمریکا به دنبال جنگ نیست؛ بلکه می‌خواهد به نحوی ایران را پای میز مذاکره بیاورد و این را یک پیروزی بزرگ برای خود تلقی کند.

مطهری اضافه کرد: امروز زمان مناسبی برای مذاکره نیست، مذاکره زمانی به نفع کشور است که ما از مواضع خود عقب نشینی نکنیم. اگر زمانی قصد مذاکره داشته باشیم، باید در زمانی مناسب باشد که حمل بر ضعف و ذلت ملت ایران نشود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با اشاره به حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس خاطر نشان کرد: این مسائل بیشتر جنبه جنگ روانی دارد و آمریکا مایل به جنگ نیست.

مطهری در ادامه با اشاره به ضرب الاجل 60 روزه ایران به طرف‌های برجامی و کاهش تعهدات بر جامی، یادآور شد: تعیین ضرب الاجل 60 روزه اقدام مناسبی بود و در واقع یک اتمام حجت با اروپایی‌ها و طرف‌های برجام انجام شد. اگر ما زودتر این اقدام را انجام می‌دادیم به اندازه امروز تاثیر جهانی نداشت. در این یک سال ایران موضوع را برای دنیا روشن کرد و نشان داد که حتی المقدور می‌خواهد برجام را حفظ کند و برای طرف‌های برجام احترام قائل بود، اما زمانی که دید از حقوق خود محروم شده است، این تصمیم را اتخاذ کرد و بنده فکر می‌کنم که آثار خوبی نیز خواهد داشت

کلید واژه ها: دونالد ترامپ معامله گر هدف ترامپ از تحریم خروج ترامپ از برجام هدف ترامپ باج خواهی ترامپ وقایع اتفاقیه


نظر شما :