اهدای ۱۰۰ عضو بدن در فروردین

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۸ کد : ۲۸۷۳ اصلی جامـــعه
رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان از ۱۰۰ مورد اهدای عضو در فروردین ماه در شهر تهران خبر داد.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه کتایون نجفی‌زاده (رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان) با اعلام این خبر گفت: سال گذشته 923 اهدای عضو داشتیم، اما خوشبختانه امسال حرکت وسیعی آغاز شده و تعداد اهدای عضو در فروردین و اردیبهشت ماه، خیلی بیشتر از سال‌های گذشته بود.

نجفی‌زاده با اشاره به اینکه 100 مورد اهدای عضو در فروردین ماه فقط در شهر تهران داشتیم، گفت: برای افزایش فرهنگ اهدای عضو در یک کشور باور عمومی نیاز است.

رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: در آمریکا 58 درصد بزرگسالان، نظر خود را راجع به اهدای عضو بعد از مرگشان اعلام کرده‌اند، اما در ایران این آمار 10 درصد است و به این معنا است که فرهنگ سازی ما هنوز کافی نیست. همچنین باید تیم‌های اهدای عضو کافی در کشور وجود داشته باشد و انجمن اهدای عضو  ایرانیان بنابر وظایفی که وزارت بهداشت برعهده انجمن گذاشته، آموزش کل تیم‌های اهدای عضو را انجام می‌دهد که تاکنون در 14 استان این آموزش ها داده شده است

وی در پایان بیان کرد: برنامه‌های ما برای امسال این است که 18 استان دیگر تحت آموزش قرار گیرند که در هر استان حدود 500 نفر آموزش می‌بینند. در استان‌های هرمزگان و سیستان بلوچستان که تا به حال تقریبا اهدای عضوی نداشته‌اند آمار اهدای عضو از 0 به حدود 20 درصد در بازده زمانی 6 ماه رسیده که شگفت‌انگیز است امیدواریم کاری انجام شود که این عمل در همه کشور نهادینه شود.

کلید واژه ها: اهدای عضو عضو اهدای زندگی اجتماعی وقایع اتفاقیه


نظر شما :