واکنش موسوی به تحریم صنعت فلزات ایران

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۷ کد : ۲۸۲۳ اصلی سرخط اخبار

روزنامه وقایع اتفاقیه: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام رژیم حاکم بر آمریکا در تحریم صنعت فلزات ایران را محکوم کرد و آن را مغایر با تعهدات بین‌المللی این رژیم خواند.

به گزارش وقایع اتفاقیه سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز پنج‌شنبه تصمیم اخیر رژیم آمریکا مبنی بر تحریم صنعت فلزات ایران را شدیداً محکوم کرد و گفت: «این اقدام آمریکا مغایر تعهدات بین‌المللی این رژیم بوده و موجبات مسئولیت بین‌المللی آن را فراهم خواهد آورد».

موسوی خاطرنشان کرد: «این تحریم همانند سایر تحریم‌های یکجانبه آمریکا مغایر اصول و قواعد اساسی روابط بین‌الملل بوده و مشخصاً مغایر تعهدات بین‌المللی ناشی از منشور ملل متحد، بیانیه‌های الجزایر، معاهده مودت و قرار دیوان بین‌المللی دادگستری است که به‌دلیل اعمال متخلفانه بین‌المللی از طرق قضایی باید پاسخگو باشد. مسئولیت جبران خسارات وارده به‌عهده رژیم آمریکا خواهد بود».

آمریکا که یک سال قبل از برجام خارج شده و تحریم‌های یکجانبه گذشته علیه ایران را مجدداً برقرار کرده بود، روز گذشته در سالروز خروجش از برجام بخش فلزات ایران را نیز هدف تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی خود قرار داد.

کلید واژه ها: تحریم امریکا تحریم ایران تحریم نفتی جنگ تجاری وقایع اتفاقیه فلز مذاکره ایران و امریکا جنگ ایران و آمریکا


نظر شما :