بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس:

دولت باید برای تنظیم بازار دست به اقدام بزند/ علت گرانی‌ها ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۵ کد : ۲۸۱۸ اصلی اقــتــصــادی
یک روز رب گران می‌شود، یک روز پیاز، یک روز ارز و... بنابراین این گرانی‌ها ایجاب می‌کند که دولت تصمیم جدی بگیرد و ابزارهای خوبی هم در این راستا در اختیار دارد؛ از جمله تعزیرات حکومتی که می‌تواند به وسیله آن با متخلفان برخورد کند. در مورد ارز تصمیمات خوبی گرفتند و دیدیم که تغییرات جدی اتفاق افتاد.
دولت باید برای تنظیم بازار دست به اقدام بزند/ علت گرانی‌ها ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: بهروز نعمتی، نماینده تهران و سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، ضمن اشاره به افزایش قیمت کالاها، مسکن و ارز گفت: مجلس و دولت جلساتی در این خصوص با یکدیگر برگزار می‌کنند و دولت باید برای تنظیم بازار، که سازمان عریض و طویلی برای آن دارد، دست به اقدام بزند.

او ادامه داد: یک روز رب گران می‌شود، یک روز پیاز، یک روز ارز و... بنابراین این گرانی‌ها ایجاب می‌کند که دولت تصمیم جدی بگیرد و ابزارهای خوبی هم در این راستا در اختیار دارد؛ از جمله تعزیرات حکومتی که می‌تواند به وسیله آن با متخلفان برخورد کند. در مورد ارز تصمیمات خوبی گرفتند و دیدیم که تغییرات جدی اتفاق افتاد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دلالان ارز بعضاً مشکلاتی به وجود آوردند و برخوردهای لازم صورت گرفت. در بخش‌های مختلف اقتصادی نیز به همین شکل است؛ با یک تصمیم قیمت خودرو در حال اصلاح و کاهش است. دولت در این موارد باید با قدرت بیشتری پیش برود و کمیسیون‌های تخصصی مجلس در این راستا جلسات متعددی با دولت برگزار می‌کنند.

نعمتی با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت گفت: دولت باید تکلیفش را با خودش مشخص کند. تیم اقتصادی دولت باید منسجم‌تر باشد، بیشتر با یکدیگر نشست برگزار کنند و مهم‌تر از همه اینکه تیم اقتصادی دولت باید لیدر داشته باشد. چندین بار بر این موضوع تاکید کرده‌ام اما کسی توجه نکرده است.

به گفته این نماینده مجلس، علت اینکه ما هر روز شاهد گرانی‌هایی هستیم ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است.

نعمتی در پایان گفت: در کشور پتانسیل‌های بسیار خوبی برای عبور از بحران‌های کنونی وجود دارد و ان‌شاءالله از این آزمون بزرگ سربلند بیرون می‌آییم.

کلید واژه ها: گرانی بازار اقتصاد بازار خوراک صنعت پوشاک رکورد تورم رکود اقتصادی وقایع اتفاقیه


نظر شما :