دیکته ببیانیه های ضد ایرانی بولتون توسط موساد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۶ کد : ۲۷۴۲ اصلی بین الملل
یک پایگاه خبری آمریکایی فاش کرد این سازمان‌های امنیتی اسرائیل بوده‌اند که درباره "طرح احتمالی ایران برای حمله به منافع آمریکا و متحدانش در خلیج فارس" به کاخ سفید هشدار داده‌اند و دلیل انتشار بیانیه مشاور امنیت ملی آمریکا و تهدید ایرن هم بر اساس همین ادعای صهیونیست‌ها بوده است.
دیکته ببیانیه های ضد ایرانی بولتون توسط موساد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: باراک راوید، خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به پایگاه خبری اکسیوس آمریکا گفته است: یکی از مقامات ارشد اسرائیلی به او اطلاع داده که این رژیم اطلاعتی را که درباره "طرح یک حمله به منافع آمریکا در خلیج فارس از سوی ایران" را پیش از آنکه جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا تهران را با"شدت عملی بی امان" تهدید کند، در اختیار آمریکا قرار داده است.

به گفته این روزنامه نگار اسرائیلی اطلاعاتی که توسط موساد گردآوری شده و در اختیار آمریکا قرار داده شد، دلیل بیانیه "شدید اللحن" بولتون بوده است.

باراک راوید می‌گوید: مقامات اسرائیلی به من گفته‌اند که اطلاعات درباره طرح احتمالی ایران علیه آمریکا یا متحدانش مانند عربستان سعودی یا امارات متحده عربی در خلیج فارس دو هفته پیش در مذاکراتی در کاخ سفید میان یک هیئت اسرائیلی به ریاست میر بن شابات، مشاور امنتی داخلی اسرائیل و هیئت آمریکایی به ریاست جان بولتون مطرح شد.

باراک راوید در آخر گفت: مقامات اسرائیلی به من گفته‌اند که موساد سناریوهای متعددی برای آن‌چه ایران ممکن است انجام دهد را طراحی کرده است. آنها گفتند، هنوز برای ما مشخص نیست که ایران در تلاش برای انجام دادن چه چیزی است و چگونه می‌خواهد آن را انجام دهد اما برایمان روشن است که صبر ایران تحت کمپین فشار حداکثری در حال پایان است و مقابله به مثل علیه منافع آمریکا در خلیج فارس را در نظر دارد".

مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که آمریکا در واکنش به "برخی نشانه‌ها و هشدارهای مشکل‌ساز و جنگ‌افروزانه از سوی ایران" ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد.

کلید واژه ها: موساد جان بولتون جنگ با ایران وقایع اتفاقیه ایران و اسرائیل نطق زد ایرانی بولتون


نظر شما :