تحریم علیه ایران نقض حقوق بشر است

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۴ کد : ۲۷۲۸ اصلی بین الملل
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، تحریم‌های آمریکا را مصداق نقض حقوق بشر دانست و گفت: تلاش برای براندازی حکومت‌ها از طریق تحریم‌های اقتصادی باعث نقض حقوق اولیه بشریت می‌شود. این اتفاق هرگز در روابط بین‌الملل پذیرفتنی نیست.
تحریم علیه ایران نقض حقوق بشر است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «ادریس جزایری» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل با محکوم کردن  تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا و ابراز نگرانی از تاثیرات فاجعه‌‌آمیز این تحریم‌ها بر جوامع بشری گفت: استفاده از تحریم‌های اقتصادی برای رسیدن به اهداف سیاسی، کاملا نقض حقوق بشر محسوب می‌شود و با هنجارهای بین‌المللی در تضاد است.

جزایری اضافه کرد: تلاش برای براندازی حکومت‌ها از طریق تحریم‌های اقتصادی باعث نقض حقوق اولیه بشریت می‌شود. این اتفاق هرگز در روابط بین‌الملل پذیرفتنی نیست. برای حل اختلافات سیاسی بین دولت‌ها نباید به ابزارهای سیاسی متوصل شد.

این مقام سازمان ملل با تاکید بر اینکه یک دولت نباید از قدرت خود برای فشار بر سایر کشورها استفاده کند، تصریح کرد: سوء‌استفاده یک ابرقدرت از برتری خود در عرصه‌های مالی بین‌المللی برای اعمال فشار بر متحدان خود برای ایجاد شرایط سخت اقتصادی علیه کشورهای دیگر، خلاف قوانین بین‌المللی و عاملی در جهت نقض حقوق بشر به حساب می‌آید.»

کلید واژه ها: تحریم ایران حقوق بشر نقض حقوق بشر وقایع اتفاقیه گزراشگر حقوق بشر «ادریس جزایری


نظر شما :