سفارت ونزوئلا در واشنگتن تسخیر شد/ تا دیپلمات ها نیایند بیرون نمی رویم

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۴ کد : ۲۶۶۶ اصلی بین الملل
گروهی از فعالان آمریکایی مخالف جنگ وارد ساختمان سفارت ونزوئلا در واشنگتن شده و اعلام کردند تا زمانی که این ساختمان به دیپلمات های کاراکاس بازگردانده نشود، از آنجا خارج نمی شوند.
سفارت ونزوئلا در واشنگتن تسخیر شد/ تا دیپلمات ها نیایند بیرون نمی رویم

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  گروه صلح طلب موسوم به «کد صورتی» (Code Pink) که از دو هفته پیش در اطراف ساختمان سفارت ونزوئلا در واشنگتن تجمع کرده بودند، از روز گذشته وارد این ساختمان شده اند و هنوز بر ماندن در آن پافشاری می کنند.
این گروه مخالف جنگ که با خود لباس اضافی، زیرانداز و لوازم شخصی به این ساختمان آورده اند، تاکید کردند تا زمانی که دیپلمات های دولت قانونی ونزوئلا به سفارت کشورشان بازنگردند، از آنجا خارج نمی شوند.
اعضای گروه کد صورتی که از حدود دو هفته پیش در اطراف ساختمان سفارت تجمع کرده بودند، وقتی با گروهی از طرفداران خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت در ونزوئلا روبرو شدند، وارد ساختمان شدند تا از اشغال آن جلوگیری کنند.
دیپلمات های ونزوئلایی چند هفته پس از آنکه تنش میان کاراکاس و واشنگتن به دلیل حمایت دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از گوایدو افزایش یافت، سفارت را ترک کردند.
همچنین روز گذشته «ساموئل مونکادا» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل از غارت سفارت کشور در واشنگتن از سوی افرادی که به این ساختمان حمله کرده بودند، خبر داد.
آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه خود علیه ونزوئلا، محدودیت های فراوانی بر دیپلمات های این کشور در آمریکا و در سازمان ملل متحد اعمال و حساب های دیپلماتیک کاراکاس را مسدود کرده است.
مخالفان جنگ پلاکاردهایی در مخالفت با کودتا در ونزوئلا در دست داشتند و پوستر بزرگی را با نوشته «کودتا را متوقف کنید» از دیوار ساختمان سفارت ونزوئلا آویختند.
گروه کد صورتی در زمینه صلح طلبی بسیاری فعال است و اعضای آن سال گذشته در هیاتی 30 نفره به ایران سفر کرده و با محمد جواد ظریف وزیر خارجه نیز دیدار کردند.
یکی از اعضای این گروه به نام «میدیا بنجامین» که در میان حاضران در سفارت ونزوئلا نیز هست، پیشتر با اظهارات خود در کنفرانس خبری برایان هوک مقام وزارت خارجه آمریکا پیرامون ایران جنجال آفرید.
بنجامین در میان سخنان هوک رئیس گروه اقدام علیه ایران درباره تحریم ها به سمت او رفت و در مقابل دوربین رسانه ها خواستار توقف اقدامات یکجانبه و ضدایرانی کاخ سفید علیه ایرانیان شد.

کلید واژه ها: سفارت ونزوئلا تسخیر سفارت فعالیت ضد جنگ وقایع اتفاقیه آمریکا


نظر شما :