آرایش جنگی آمریکا علیه ایران / ایران پاسخ گوبنده می دهد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۱ کد : ۲۶۰۶ اصلی تیتر یک
امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود؛ فرمانده کل قوا و حجت امام زمان و فرمانده از سوی وجود اقدس بقیه الله ایشان هستند؛ ایشان فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم.
آرایش جنگی آمریکا علیه ایران / ایران پاسخ گوبنده می دهد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: امام جمعه مشهدمقدس با بیان اینکه آمریکا و انگلیس طبق فرموده رهبری دنبال سرباز از طریق سند ۲۰۳۰ هستند، گفت: برادر و خواهر معلم برای آمریکا و انگلیس می‌خواهی سرباز درست کنی یا برای اسلام و قرآن؟.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یک سلسله وعده‌های الهی مربوط به دنیا است و زندگانی فردی و اجتماعی ما در همین جهان را شامل می‌شود و بخش دیگر مربوط به آخرت است.

به نوشته تسنیم، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای تصور می‌کنند خدا به دنیای انسانها کاری ندارد و تمام برخورد و بازتاب مربوط به دنیاست؛ اما ربوبیت خدا هم شامل دنیاست و هم شامل آخرت می‌شود و ذات مقدس پروردگار در دنیا و آخرت ما را مدیریت می‌کند و اصلا انسان، دو هستی ندارد و دارای یک وجود و یک هستی و یک زندگی است که دو مرحله دارد؛ یکی مرحله گذار در عرصه زندگی دنیوی و دیگری مرحله ثبات از مرگ به بعد و در آخرت و مدیریت هر دو مرحله زندگانی انسان مربوط به ذات مقدس پروردگار است.

وی افزود: وعده‌های خداوند صرفا به آخرت مربوط نیست و بخشی از وعده‌ها به دنیا ارتباط دارد و در این زمینه می‌توان به وعده‌های الهی به انبیاء و صاحبان رسالت اشاره کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماه مانور مقاومت است اظهار داشت: در این ماه در مسیر تامین خشنودی پروردگار و در مسیر توسعه ارزش‌های خدا و خدمتگزاری قدم برمی‌داریم؛ وقتی دنیای استکبار می‌بیند بندگان خدا بخاطر خدا گرسنه و تشنه هستند و بر این دو مقاومت می‌کنند و بسیاری از امیال نفسانی را ترک می‌کنند، نمایش و مانوری از یک لشگر مقاوم در برابر آنها عرضه می‌شود و مشخص می‌شود با تحریم اقتصادی اینها از پای درنمی‌آیند و با تهاجم سیاسی و جنگ و خون دادن و شهید شدن هم خسته نمی‌شوند.

علم الهدی با اشاره به هفته معلم و گرامیداشت مقام کارگر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در مقابل آرایش جنگی دشمن در میدان سیاسی و اقتصادی و فضای مجازی، آرایش جنگی بگیریم؛ این فرمایش یک توصیه و سفارش نبود؛ فرمانده کل قوا و حجت امام زمان و فرمانده از سوی وجود اقدس بقیه الله ایشان هستند؛ ایشان فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم.

وی گفت: این یک فرمان عمومی شامل حال مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه و شامل حال تک تک مردم است؛ در صف مقدم این جبهه آرایش جنگی ما این دو قشر یعنی معلم و کارگر قرار دارند؛ یعنی نیرویی که باید به میدان این آرایش جنگی بیاوریم نیروی کارگر و معلم ما است؛ در طول 40 سال انقلاب، در روز و هفته معلم از معلم تجلیل شد؛ معلمان را احترام کردند اما امسال روز معلم در سال نخست گام دوم انقلاب است؛ روز معلم روز مطالبه از معلم است؛ 40 سال تجلیل کردیم و برای 40 سال دوم، باید از معلم مطالبه کنیم.

علم الهدی با تاکید بر اینکه اولا افتخار قشر معلم این است که دو ماه از پیروزی انقلاب گذشته بود که فضای انقلاب ما با خون یک معلم بزرگ سرخ فام و نورانی شد تصریح کرد: نورانیت انقلاب ما را با تضمین خون یک معلم شهید مرحوم شهید مطهری محقق شد و شما معلمان این افتخار را دارید؛ شما مولود این انقلاب هستید و در این انقلاب متولد و بزرگ شده و درس خوانده و با فرهنگ انقلاب پرورش پیدا کرده‌اید و مدیون این انقلاب هستند.

وی افزود: خانواده‌ای که بچه‌ای را بزرگ می‌کند در بزرگی باید آن را کفالت کند و شما معلمان مدیون انقلاب هستید و باید در عرصه انقلاب، این نسلی را که به شما سپرده شده باید انقلابی تربیت کنید و بار بیاورید و حواستان جمع باشد آمریکا و انگلیسی که آرایش جنگی گرفته‌اند، این نیست که سرباز وارد کنند یا با بمب افکن وارد شوند بلکه آرایش جنگی با نیروهایی گرفته‌اند که در داخل کشور علیه انقلاب بار بیاورند و نیرویی که می‌توانند بار بیاورند، امیدشان به نسلی است که در حال ورود به عرصه است.

آیت الله علم الهدی گفت: آمریکا و انگلیس طبق فرموده رهبری دنبال سرباز از طریق سند 2030 هستند؛ برادر و خواهر معلم برای آمریکا و انگلیس می‌خواهی سرباز درست کنی یا برای اسلام و قرآن؟ برادر و خواهر معلم شما کارمند حقوق بگیر صرف و یا کاسب این عرصه نیستید شما یک عنصر سازنده هستید که این بچه زیردست خود را یا سرباز آمریکایی می‌سازید و یا سرباز اسلامی انقلابی دینی. شما چگونه می‌خواهید این بچه را بار بیاورید؟ از بچه پیش دبستانی گرفته تا فردی که در حال اتمام تحصیل است؛ او را چگونه می‌سازید؟ سرباز آمریکا و انگلیس و یا یک رزمنده مقاوم مقابله کننده می‌سازید؟

وی با اشاره به اینکه امسال سال نخست گام دوم انقلاب است و روز معلم، روز مطالبه از معلم است تاکید کرد: در هر شرایطی از محرومیت باشید اسلام از شما مطالبه دارد؛ عین همین قضیه در عرصه مسئله کار و کارگر نیز است؛ ما از کارگر نیز مطالبه داریم؛ دشمن به میدان جنگ آمده؛ آمار شهدای کارگری و رزمندگان کارگری بالا بود و امروز در عرصه کارگری آمار جانبازان کارگر چقدر است؟ شما در 8 سال دفاع مقدس این کاره بوده‌اید. جنگ دشمن در عرصه اقتصادی شروع شده و شما به عنوان یک رزمنده در این جنگ، در صف اول و پیشاهنگ قضیه و بسیجی جلودار هستید و حساب نقش خودتان را بکنید؛ امروز روزی نیست که در مقام مقدار بهره کارگر و کارفرما و محاسبه آن باشید؛ مسئله از این حرف‌ها گذشته و باید در مورد مجاهده کارگر در مقابل دشمن صحبت و محاسبه کرد به ویژه کارگرانی که در کارگاه‌های تولیدی دانش بنیان فعال هستند.

وی ادامه داد: در میدان اقتصاد، شرکت‌های دانش بنیان حرف اول را می‌زنند و نیروی داخلی کشور ما در این جهت، کم نیست و فوق العاده است؛ برادران و خواهران مشهدی کنار گوش شما در جاده قوچان، تشکیلات پارک علم و فناوری، 4300 جوان تحصیلکرده بین 20 تا 35 سال لیسانس و فوق لیسانس و دکتر و فناور و مهندس را مشغول به کار کرده است. یک نمونه این مسئله فاکتور 8 ثامن دارو است. سیستم‌هایی به وجود آورده‌اند که در نفت و گاز و در پارس جنوبی در مقابل دشمنی که ما را معطل کرد و خیانت کرد سیستم راه‌اندازی کرده‌اند و فعالیت سخت افزاری و نرم افزاری دارند و سیستم آنها از دشمن هم بهتر است؛ در نرم افزار و در عرصه انرژی و تعمیرات نیز پیشرفت داشته‌اند و حال آن که خارجی‌ها گذاشتند و رفتند.

علم الهدی گفت: از پارک علم و فناوری مشهد ما دستگاه‌های کشور استفاده می‌کنند و در زمینه صادرات به خارج در منطقه و کشورهای جهان سوم و حتی کشورهای اروپایی نیز فعال هستند و کنار گوش ما در مشهد قرار دارند. اینها در عرصه اقتصادی، هنر دارند و هنرنمایی می‌کنند و از عزیزان مسئول می‌خواهم توجه بیشتری به این عرصه کنند. دستگاه‌های مدیریتی به ظرفیت‌های بالای تولید داخلی توجه ندارد و به نقش اینها یا واقف نیستند و یا عمدا بی‌توجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند آرایش جنگی و مسئولیت نخست در این زمینه متوجه دستگاه‌های اجرایی است؛ آرایش جنگی فرمان عمومی است و هیچ دستگاهی مستثنی نیست؛ اگر جنگ نظامی داشته باشیم در آرایش جنگی همه سلاح‌ها را به میدان می‌آوریم و حال اگر بخواهیم در عرصه اقتصادی آرایش جنگی بگیریم نباید به این ظرفیت‌های داخلی مستعد دانش بنیان توجه کنیم؟ چرا این نیرو را به میدان نیاوریم و استفاده نکنیم و در عرصه‌های بالای اقتصادی کشور در مقابل دشمن جولان ندهد؟ این اشکالی است که به مدیران عزیز وارد است. چرا جریان‌های سیاسی ما مغزشان را با اندیشه غربگرایی پیوند داده و همه چیز را از دروازه غرب می‌بینند. به اقتصاد مقاومتی باید توجه شود و مقام معظم رهبری خبر دارند که در درون ما چه ظرفیتی وجود دارد که این دستور را می‌دهند.

کلید واژه ها: وقایع اتفاقیه جنگ ایران و آمریکا آماده باش نظامی علم الهدی جنگ


نظر شما :