ایالات‌متحده بر سر دوراهی جنگ یا تضعیف ایران

خروج از برجام، آغاز درگیری بی پایان ایران و آمریکا

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۶ کد : ۲۵۷۶ اصلی تیتر یک دیپلماسی
فریدون مجلسی در گفت‌وگویی به «وقایع الاتفاقیه» گفت: ایالات‌متحده به‌صورت مداوم و در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و روانی در حال افزایش فشار بر تهران است. بدون شک آمریکا برای این فشارهای مداوم بر ایران اهدافی را در نظر دارد که نتیجه آن هرچه باشد فعلا جنگ با تهران نیست.
خروج از برجام، آغاز درگیری بی پایان ایران و آمریکا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:  جنگ مفهوم تعریف ‌شده‌ای دارد در این معنا که دو نیروی نظامی باید با یکدیگر گلاویز شوند و به هم تیراندازی کنند. در معنای کلاسیک از جنگ نیروهای ایرانی از توان فوق‌العاده قدرتمند برخوردارند و بسیار خطرناک‌اند. آمریکایی‌ها هم از این قدرت نظامی ایران برخوردارند و درصدد درگیری با نیروهای نظامی ایران نیستند. آمریکایی‌ها در حال حاضر ایران را به چند جنگ کشانده‌اند.
 سیاست ایالات‌متحده درگیر کردن ایران، شوروی و سایر دشمنانش به جنگ‌های فرسایشی است. آن‌ها قصد دارند سرمایه و دارایی ایران را از بین ببرند؛ زیرا معتقدند اگر ایران منابع مالی نداشته باشد با جمعیت 80 میلیونی دچار گرفتارهایی خواهد شد و دیگر نمی‌تواند برای آمریکایی‌ها خطرآفرین باشد. این هدف به‌صورت جدی در دستور کار آن‌ها قرار دارد.
 البته اگر آمریکا مورد اصابت قرار بگیرند آنگاه در همان سطح ضربه خواهند زد و این به مفهوم ورود به جنگ با ایران نیست. اقدامی که می‌تواند برای سال‌ها ادامه یابد؛ زیرا نیروهای نظامی ایران آماده هر واکنشی در برابر هر تجاوزی هستند.
 از سوی دیگر کشورهای اروپایی بر سر ایران با آمریکا اختلافات و رقابت‌هایی دارند اما در مورد ایران سعی در همراهی با آمریکا دارند. چین نیز که عموما به کاسبی خود می‌اندیشد و اکنون بیش از 10 برابر معاملاتش با ایران با آمریکا به تجارت می‌پردازد. آمریکا در حال به وجود آوردند شرایطی است که بر اساس آن ایران در برابر آمریکا تنها بماند.
آمریکایی‌ها در نظر دارند که با فشارهای اقتصادی از درون حکومت را با مشکلاتی روبرو کنند. آمریکایی‌ها بر روی این مسئله حساب بازکرده‌اند اما این موضوع با توجه به شرایط ایران محقق نخواهد شد. 40 سال است که ایران و امریکا به‌صورت غیرنظامی باهم درنبرد هستند و در این 40 سال هیچ‌کدام نتوانسته‌اند به دستاوردی برسند هم آمریکا پابرجاست و هم ایران قدرتمندانه ایستاده است.
 این شرایط ادامه خواهد یافت تا زمانی که آمریکا بتواند دام دقیقی برای ایران بی اندازد. در این معنا که ایران را آغازکننده درگیری نظامی باشد و یا اینکه با فشار توأمان اقتصادی ایران را از برجام خارج کند. برجام ایران را از برجام نجات داد و خروج از برجام دام بزرگ‌تر آمریکایی‌هاست. در این صورت آمریکایی‌ها با جنگ روانی به دروغ به دنیا القا خواهد کرد که ایران قصد دارد امنیت جهان را به خطر بی اندازد و تمام کشورها را علیه تهران بسیج خواهد کرد.

نویسنده: فریدون مجلسی

کلید واژه ها: جنگ ایران و آمریکا ایران امریکا سپاه پاسداران تنگه هرمز خروج ترامپ از برجام دونالد ترامپ قدرت نظامی ایران


( ۱ )

نظر شما :