چرا تیم‌های خاص مدام قهرمان اروپا می‌شوند؟

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۴ کد : ۲۵۳۹ اصلی ورزشی
در فصل‌های اخیر در لیگ‌های معتبر اروپا معمولاً تیم‌هایی ثابت قهرمان شدند و تنها در انگلیس شرایط تا حدودی متفاوت است.
چرا تیم‌های خاص مدام قهرمان اروپا می‌شوند؟

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: در فصول اخیر لیگ‌های معتبر اروپا تحت سلطه تیم‌های مشخص بوده‌اند و یوونتوس، بارسلونا و بایرن مونیخ مدام قهرمان شده‌اند.

به گزارش مهر، ژانویه گذشته گواردیولا این طور اظهار نظر کرد که این ۳ تیم برترین تیم‌های قرن هستند. اظهار نظر او واکنش‌های زیادی را در پی داشت چون نامی از رئال مادرید نبرد، اما به نظر اظهارنظرش درست بوده است.

در ۱۱ فصل اخیر در اسپانیا بارسلونا ۸ بار قهرمان شده است و ۲ بار هم قهرمانی به رئال و یک بار به اتلتیکو رسیده است. شاید مادرید بیشتر تمرکزش را روی اروپا گذاشته باشد، اما در شرایطی که رونالدو از این تیم جدا شده بعید است به این زودی بتواند دوباره رقیب بارسا در لیگ شود. در عوض کاتالان‌ها مسی را دارند که هر فصل از فصل گذشته آماده‌تر می‌شود.

در ۱۴ دوره اخیر در بوندسلیگا آلمان هم ۱۰ بار قهرمانی به بایرن مونیخ رسیده است. این تیم در مقایسه با دیگر رقیبان وضعیت مالی بهتری هم دارد و معمولاً از اواسط فصل قهرمانی را مسجل کرده و تمرکزش را روی اروپا می‌گذارد.

در لیگ ایتالیا آمار جالب‌تر است و در ۸ دوره اخیر همیشه یوونتوس قهرمان بوده است. این در حالی است که دیگر قدرت‌های سری آ همه در بحران هستند و بعید است در فصول بعد هم تیمی بتواند برای «راه‌راه پوشان» مزاحمت ایجاد کند.
در فرانسه هم لیگ تک‌قطبی شده و قدرت در اختیار پاری‌سن ژرمن است. این تیم توانسته در ۷ دوره اخیر ۶ بار قهرمان لیگ شود و حالا با نیمار و کیلیان امباپه به آینده‎ای روشن‌تر امیدوار است.

تنها لیگی که شرایط متفاوت دارد لیگ جزیره است که تیم‌های مختلفی در فصول اخیر قهرمان شدند و هرگز نمی‌توان گفت از بین چلسی، منچسترسیتی، منچستریونایتد و حالا لیورپول، کدام قهرمان خواهند شد.

کلید واژه ها: لیگ‌های معتبر اروپاقهرمان اروپا


نظر شما :