رکود در بخش مسکن انگلیس

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۸ کد : ۲۵۳۵ آخرین اخبار

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: حجم معاملات و قیمت مسکن در بسیاری از مناطق مختلف انگلیس با کاهش محسوسی مواجه شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، متوسط رشد قیمت خانه‌های شهر لندن به پایین‌ترین سطح خود در هفت سال اخیر رسیده است، به گونه‌ای که رشد قیمت‌ها در ۱۲ ماه منتهی به فوریه امسال تنها ۰.۶ درصد بوده است. در حال حاضر متوسط قیمت خانه در انگلیس ۲۲۶ هزار پوند است که ضعیف‌ترین افزایش قیمت از سپتامبر ۲۰۱۲ است.
مایک هاردی، مدیر بخش تورمی مرکز آمار انگلیس گفت: کاهش رشد قیمت‌ها در مناطق غربی و جنوبی محسوس‌تر بوده است. در جنوب شرقی برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ شاهد بوده‌ایم رشد قیمت‌ها منفی شده است.
بنا بر اعلام مرکز آمار انگلیس، متوسط قیمت مسکن در اسکاتلند با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۶ هزار پوند رسیده است. مناطق شمال شرقی انگلیس هنوز پایین‌ترین قیمت مسکن در این کشور را دارند و با تداوم روند نزولی بازار مسکن متوسط قیمت‌ها به ۱۲۵ هزار پوند کاهش یافته است.
هاوارد ارشر، کارشناس مسائل اقتصادی در مؤسسه " ای آیتم" گفت که به دلیل مشخص نبودن فرجام پرونده خروج انگلیس اروپا و تأثیر آن بر اقتصاد این کشور، معامله گران تا مشخص‌تر شدن نتایج دست از معامله کشیده‌اند.
در مناطق جنوبی این کشور نیز قیمت مسکن در مقایسه با سال ۲۰۱۵ حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است. در همین بازه زمانی متوسط قیمت مسکن در لندن حدود ۲۰ درصد، کمبریج ۲۰ درصد، آبردین ۱۸ درصد، پورتس موث ۱۳ درصد، برن موث ۱۲ درصد، آکسفورد ۱۰ درصد، بریستول هشت درصد، ساوث هامپتون ۸ درصد و ادینبورگ یک درصد کاهش یافته است.
البته قیمت‌ها در همه شهرها نیز کاهشی نبوده است به گونه‌ای که در منچستر یک درصد، کاردیف سه درصد، لیدزچهار درصد، نیوکاسل پنج درصد، گلاسکو ۱۲ درصد و لیورپول ۱۹ درصد افزایش یافته اند.

کلید واژه ها: قیمت مسکن مسکن در انگلیس


نظر شما :