بانک جهانی: بهای نفت تا ۲۰۲۰ به ۶۵ دلار در هر بشکه می رسد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۵۳۲ سرخط اخبار
براساس جدیدترین پیش بینی بانک جهانی، بهای هر بشکه نفت تا سال ۲۰۲۰ به ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد رسید که نسبت به زمان حاضر یک دلار کاهش خواهد داشت.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: به گزارش ایرنا به نقل ازروزنامه لیدرشیب، بانک جهانی بهای هر بشکه نفت در سال ۲۰۱۹ میلادی را ۶۶ دلار پیش بینی کرده است.
پیش بینی جدید بانک جهانی در مقایسه با رقمی که در ماه اکتبر (مهر-آبان ۲۰۱۸) اعلام شده بود به سبب چشم انداز ضعیف رشد اقتصادی جهان و افزایش تولید آمریکا، کمتر است.
همچنین بر اساس پیش بینی چشم انداز بازار مواد اولیه (کامودیتی) بانک جهانی در ماه آوریل، بهای فلزات پس از تجربه دوره رکود در شش ماه دوم سال ۲۰۱۸، در سال ۲۰۱۹ با افزایش روبرو خواهد شد.
همچنین جدیدترین گزارش های خبری از کاهش سه درصدی شاخص های نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در دادوستدهای روز جمعه گذشته حکایت دارد.
بهای شاخص نفت خام برنت روز جمعه با ۳.۱ درصد کاهش به ۷۲ دلار و هشت سنت رسید. این در حالیست که بهای وست تگزاس اینترمدیت نیز با کاهش ۳.۴ درصدی به ۶۳ دلار و ۱۲ سنت رسید.
تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، برای لغو معافیت خرید نفت از ایران سبب شد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و همپیمانانش گمانه زنی هایی را برای افزایش میزان تولید نفت انجام دهند.
از ابتدای سال ۲۰۱۹، اوپک و همپیمانانش از جمله روسیه میزان عرضه خود را از ابتدای ماه ژانویه (۱۱ دی ماه) کاهش داده اند.
از سوی دیگر هفته گذشته ترامپ با لغو معافیت خرید نفت ایران، بازارهای جهانی را متشنج کرده است. 

کلید واژه ها: بانک جهانیبازارهای جهانی


نظر شما :