شورای امنیت به ریاست ترامپ درباره ایران تشکیل جلسه می‌دهد

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸ کد : ۲۵۳ سرخط اخبار
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرد که رئیس‌جمهوری این کشور اواخر ماه سپتامبر جاری ریاست نشستی در شورای امنیت درباره ایران را بر عهده می‌گیرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرد که رئیس‌جمهوری این کشور اواخر ماه سپتامبر جاری ریاست نشستی در شورای امنیت درباره ایران را بر عهده می‌گیرد.

به نقل از رویترز، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، روز گذشته اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور قرار است ریاست یک نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران را بر عهده گیرد.

هیلی گفته که این نشست اواخر ماه سپتامبر در جریان اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با حضور رهبران جهان برگزار می‌شود.

نیکی هیلی که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده دارد، گفته که هدف از تشکیل این جلسه بررسی نحوه اعمال فشار بیشتر بر ایران به خاطر نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است.

دیپلمات‌هایی می‌گویند، ایران می‌تواند درخواست کند در هفته‌ای که نشست مجمع عمومی برگزار می‌شود، در نشست ۲۶ سپتامبر در شورای امنیت سخنرانی کند.

انتظار می‌رود که «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران در نشست ۲۵ سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.
هیلی که با خبرنگاران در کنفرانس خبری در سازمان ملل صحبت می‌کرد، همچنین اظهار داشت: «این کشور می‌تواند در شورای امنیت سخنرانی کند. البته این به حسن روحانی بستگی دارد که بخواهد صحبت کند یا نه، اما من معتقدم براساس قوانین او این حق را دارد که سخنرانی بکند».

این دیپلمات آمریکایی در ادامه ادعاهای بی‌اساس علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که ایران عامل تمامی بحران‌ها در منطقه است.

کلید واژه ها: ایران شورای امنیت امریکا ترامپ


نظر شما :