ایران-آرژانتین؛ از کی‌روش تکذیب، از فدراسیون و رسانه‌ها تأیید

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۱ کد : ۲۵۲ ورزش و سلامت
ابهام در برگزاری دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال با آرژانتین تبدیل به سوژه اول این روزهای فوتبال ایران شده است.
ایران-آرژانتین؛ از کی‌روش تکذیب، از فدراسیون و رسانه‌ها تأیید

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: یک شرکت بین‌المللی پیشنهاد بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا را به فدراسیون فوتبال ایران داده، اما پاسخی به این نامه رسمی داده نشده است. این شرکت در تاریخ 7 جولای 2018 (16 تیرماه 97) درخواست خود را به فدراسیون فوتبال ارسال می‌کند یعنی زمانی  که هنوز جام جهانی به اتمام نرسیده بود، اما دو تیم از جام جهانی حذف شدند و بلافاصله برنامه‌ریزی خود را برای هماهنگی بازی‌های دوستانه آغاز کردند.


فدراسیون ایران از آن تاریخ تاکنون که نزدیک به دو ماه گذشته، پاسخی به این نامه نداده است. پیشنهاد انجام بازی‌ها در ماه نوامبر که «فیفادی» است داده شد؛ در تاریخ 15 و 18 نوامبر (24 و 27 آبان‌ماه) در خاک آمریکا. بازی اول مقابل آرژانتین در نیویورک و بازی دوم مقابل کلمبیا در واشنگتن. شاید این موضوع گفته شود که چون بازی‌ها در خاک آمریکا بوده، پاسخی به پیشنهاد نداده‌اند. با این حال شرکت هماهنگ کننده به این دلیل محل انجام بازی‌ها را خاک آمریکا تعیین کرده بود که در قاره آمریکاست و دو تیم آرژانتین و کلمبیا در این قاره حضور دارند. با این حال شرکت پیشنهاد دهنده اعلام کرد که آماده شنیدن پیشنهادهای ایران در تمام زمینه‌ها (از جمله محل مسابقه) است. در واقع درباره محل برگزاری بازی‌ها بحثی تعاملی وجود داشت و اگر فدراسیون فوتبال قبول می‌کرد، محل بازی‌ها قابل تغییر به کشوری دیگر در قاره آمریکا بود، اما ماجرا اینجاست که اصلاً مذاکره‌ای در این خصوص صورت نگرفت و پاسخی داده نشد.


این شرکت پیشنهاد پرداخت مبلغ 600 هزار دلار آمریکا برای حضور تیم ملی ایران در این دو بازی، تمام هزینه‌های اردویی تیم ملی، پرواز تا 40 نفر و انجام کارهای ویزا را داده بود که درخواست‌شان بی‌پاسخ ماند. این در حالی است که کارلوس کی‌روش به جز بهانه نداشتن دستاورد بازی دوستانه با تیم‌های بزرگ دنیا، می‌گوید فدراسیون فوتبال ایران توان مالی انجام بازی‌های دوستانه بزرگ را ندارد. حالا که فدراسیون تمام برنامه‌های فوتبال ایران و حتی مسابقات لیگ را با کی‌روش هماهنگ کرده، بعید است در خصوص این دو بازی اطلاعی به سرمربی تیم ملی نداده باشد. باید این سؤال را از فدراسیون و کارلوس کی‌روش پرسید که چرا پیشنهاد بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا که برای فدراسیون به جای هزینه، درآمدزایی داشت بی‌پاسخ مانده است؟ مهدی تاج اعلام کرده بود بازی‌های دوستانه تیم ملی با نظر کی‌روش انجام می‌شود و باید پرسید آیا فدراسیون این موضوع را به کی‌روش گفته و سرمربی تیم ملی مخالفت کرده است؟


پاسخ کی‌روش: با آرژانتین مسابقه نداریم

 


احتمال رویارویی ایران با آرژانتین، کمتر از 24 ساعت با واکنش کارلوس کی‌روش مواجه شد. سرمربی تیم ملی که دوشنبه شب میهمان برنامه نود بود، هرگونه برگزاری این دیدار تدارکاتی را رد کرد و گفت که قرار نیست با آرژانتین بازی کنیم.


فدراسیون فوتبال و تأیید دریافت پیشنهاد

 


حمیرا اسدی رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال البته دریافت پیشنهاد دیدار دوستانه با آرژانتین و کلمبیا را تایید می‌کند: «برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم ملی فوتبال، کلیه مکاتبات و پیشنهادات از طریق ایمیل رسمی به فدراسیون فوتبال ارائه می‌شود. به دنبال آن فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی نسبت به انجام برگزاری این دیدارها اعلام نظر می‌کنند. قابل توضیح است که بر همین اساس پیشنهاد برگزاری بازی‌های دوستانه تیم‌های ملی کلمبیا و آرژانتین با تیم ملی فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده‌ که این موضوع  مانند سایر پیشنهادات دیگر در حال بررسی است. نکته مهم دراین باره اینکه در نامه ارسالی درخواست زمان برگزاری بازی‌های پیشنهادی  در ماه مارچ  2019 ، یعنی پس از پایان رقابت‌های جام ملت های امارات است. طبعاً بررسی چنین پیشنهادی به زمان بیشتری نیاز دارد و لازم است با نظر مسئولان فدراسیون و سرمربی  تیم ملی نسبت به تصمیم گیری در چنین مواردی بر اساس برنامه های تیم ملی و اهداف مورد نظر اقدام لازم صورت گیرد».

 

کلید واژه ها: کی‌روش وقایع اتفاقیه تیم ملی فوتبال ایران آرژانتین فدراسیون فوتبال


نظر شما :