وزارت خارجه و کشور حضور افراد از کشورهای همسایه را پیگیری کنند

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۲۴۰۹ اصلی تیتر یک سیاسی
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه های امور خارجه و کشور باید حضور افراد از کشورهای همسایه در ایران را به صورت ویژه پیگیری کنند.
وزارت خارجه و کشور حضور افراد از کشورهای همسایه را پیگیری کنند

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «علیرضا رحیمی» در حاشیه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس جمع خبرنگاران اظهارداشت: در بحران‌های طبیعی کشورهای همسایه باید به یکدیگر کمک کنند و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه نسبت به حوادث در کشورهای همسایه بی‌تفاوت نبوده است.

وی افزود: تحریم‌ها باعث شد کمک‌های بین‌المللی در حادثه سیل به ایران نرسد و حتی کانال‌های مالی را برای ایرانیان خارج از کشور و صلیب سرخ مسدود کردند.

به گزارش ایرنا، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: توقع این بود همسایگان از همدلی و انسجام در این مورد برخوردار باشند که البته همسایگانی مانند ترکیه، عراق، کویت، عمان و ... کمک‌هایی را داشتند.

رحیمی تصریح کرد: سؤالی که مطرح است این است که آیا وزارت امور خارجه و وزارت کشور به عنوان رییس مدیریت بحران بر حضور افراد از کشورهای همسایه نظارتی دارند؟

وی خاطرنشان کرد: متوجه شدیم نیروهایی از کشورهای همسایه در کشور حضور پیدا کردند، آیا وزارت امور خارجه بر این ترددهای نظارت دارد؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: یک زن که مظنون به عضویت در داعش بود، اخیرا در ارومیه دستگیر شده است، امکان حضور نیروهای نفوذی بیگانه در قالب کمک‌های انسان‌دوستانه وجود دارد که این موضوع حساسیت وزارت امور خارجه و کشور به عنوان رییس مدیریت را بحران می‌طلبد.

وی یادآور شد: آیا برای حضور نیروهای خارجی در جنوب کشور ویزایی صادر شده یا خیر، جدیدا هواپیمایی ماهان پرواز مستقیم میان تهران - کاراکاس را برقرار کرده است ، آیا وزارت امور خارجه برای کنترل این پروازها آمادگی دارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: از وزارت امور خارجه و کشور توقع می‌رود گزارش حضور افراد از کشورهای همسایه را به صورت ویژه تهیه کنند و به نمایندگان مجلس ارائه دهند و اگر این کار انجام نشود مجلس در این مورد به سمت سؤال از وزیران می رود.

کلید واژه ها: وزارت خارجه کشورهای همسایه کانال‌های مالی


نظر شما :