چالش دوباره کی‌روش با پرسپولیس

۱۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۰:۳۴ کد : ۲۳۶ ورزش و سلامت
سرمربی پرتغالی تیم ملی یکبار دیگر نشان داد که بازیکنان پرسپولیس را فدای رابطه بدش با سرمربی سرخپوشان می‌کند.
چالش دوباره کی‌روش با پرسپولیس

✍️ حاتم شیرعلی‌زاده

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: کارلوس کی‌روش عصر روز یکشنبه فهرست جدید بازیکنان تیم ملی برای دیدار دوستانه با ازبکستان را اعلام کرد؛ فهرستی که تنها نام یک بازیکن از پرسپولیس در آن به چشم می‌خورد و همین مسئله ناراحتی و دلخوری شدید هواداران و مسئولان این تیم را به دنبال داشته است.


علیرضا بیرانوند تنها بازیکنی است از پرسپولیس به تیم ملی دعوت شده، در حالی که هواداران تیم سرخپوش پایتخت و البته بسیاری از کارشناسان معتقدند نام نفراتی همچون محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، شجاع خلیل‌زاده، علی علیپور و ... در لیست کی‌روش باید باشد.


این اتفاق یکبار دیگر رابطه بد کی‌روش با برانکو را ثابت کرد تا مشخص شود که سرمربی تیم ملی به خاطر رابطه بد با برانکو، حاضر به کنار گذاشتن کینه‌اش با پرسپولیسی‌ها نیست. اثبات این موضوع کار سختی نیست، فقط کافی است به نام صادق محرمی در فهرست تیم ملی توجه شود؛ بازیکنی که در زمان حضورش در پرسپولیس به تیم ملی دعوت نشد، اما بلافاصله پس از جدایی از پرسپولیس نامش را در فهرست کی‌روش دید.


بازیکنان پرسپولیس بی‌کیفیت نیستند

 


کریم باقری مربی پرسپولیس در واکنش به این موضوع سعی کرد آرامش را در بین بازیکنان این تیم حفظ کند. او گفت: «معتقدم اگر بازیکنی از پرسپولیس به تیم‌ ‌ملی دعوت نشده است، این نشان دهنده این نیست که آن بازیکن کیفیت لازم را ندارد. قطعاً پرسپولیس با توجه به شرایطی که در لیگ قهرمانان آسیا دارد، هیچ چیز از تیم‌ ‌ملی کم ندارد. بازیکنان هم که دعوت نشده‌اند نباید ناراحت باشند و کم کاری کنند،‌ بلکه باید تلاش کنند تا با عملکرد خیلی خوبشان در زمین باعث موفقیت پرسپولیس شوند».

 

به حاشیه‌ها نمی‌پردازیم

 


مصطفی قنبر سرپرست پرسپولیس هم اینگونه واکنش نشان داد: «تمام سعی و تلاش ما این است  که خانواده پرسپولیس بتواند آرامش درونی‌اش را حفظ کند. هدف ما هدف والایی است و سعی می‌کنیم که کمتر به مسائل حاشیه‌ای بپردازیم. همه این انتظار را دارند از تیم قهرمانی مثل پرسپولیس ۵ - ۴ نفر بازیکن به تیم ملی دعوت شوند. اما بگذارید به این مساله در جای دیگری بپردازیم».


لجبازی به سبک کی‌روش

 


فرشاد پیوس پیشکسوت خوشنام پرسپولیس و تیم ملی در این باره معتقد است که کی‌روش با لجبازی، فقط یک سرخپوش را به اردو فرخوانده است: «به نظرم من نام خیلی از بازیکنان در این لیست جا افتاده است. پرسپولیس تیمی است که دو فصل متوالی قهرمان شده و در این شرایط مگر می‌شود که از تیم قهرمان بازیکن کمی بردارند؟ وقتی تیمی دو فصل متوالی قهرمان می‌شود یعنی اینکه نظم، پتانسیل، ساختار دفاعی خوب و خط حمله قدرتمندی داشته که توانسته دو فصل قهرمان شود و در این شرایط مشخص نیست که چطور سرمربی تیم ملی فقط یک بازیکن دعوت کرده است. به نظر من کی‌روش لجبازی می‌کند و این مسئله به فوتبال ایران لطمه خواهد زد. به نظر من اگر با این شرایط کی‌روش به ایران نمی‌آمد و یک مربی جدید می‌آمد،خیلی بهتر بود. به نظر می‌رسد کی‌روش خودش می‌بُرد و می‌دوزد و این درست نیست چرا که چنین روشی به فوتبال ایران لطمه خواهد زد. مگر می‌شود از تیم قهرمان فقط یک بازیکن به تیم ملی دعوت شود؟ به نظر من مدیران باشگاه پرسپولیس باید با مسئولان فدراسیون صحبت کنند تا حق پرسپولیس را بگیرند.نه تنها این را من بگویم بلکه همه معتقد هستند که حتی تیم قهرمان فقط یک بازیکن نیست. من معتقد هستم که سیدجلال، کمال، شجاع، علیپور و انصاری هم باید به تیم ملی دعوت می‌شدند. شاید کی‌روش سال آخری است که در فوتبال ایران کار می‌کند و شاید هم می‌خواهد با این کارها فوتبال ایران را نابود کند. من همیشه از او طرفداری کردم و معتقدم که در جام‌جهانی با کی‌روش عملکرد خوبی داشتیم، اما این مربی با این کارها به فوتبال ایران لطمه می‌زند. او می‌توانست تعداد بازیکنان شایسته بیشتری را به تیم ملی دعوت کند و با این کار به بازیکنان روحیه بیشتری می‌داد، اما به نظر من فدراسیون باید جلوی او را بگیرد چرا که کی‌روش مشغول یکه‌تازی در فوتبال ایران است و کسی جلودارش نیست».

 


شائبه اختلاف کی‌روش با برانکو

 


امیر حاج رضایی کارشناس فوتبال کشور در این باره عنوان کرده: «از پرسپولیس تنها یک نفر به تیم‌ملی دعوت شده که این شائبه به وجود می‌آید که اختلاف بین برانکو و کی‌روش در این موضوع تاثیرگذار بوده است. اینها نقدهای منفی است که می‌توان به فهرست تیم‌ملی داشت».


کی‌روش اسیر حواشی نمی‌شود

 


مجتبی محرمی ستاره چند دهه قبل پرسپولیس در این خصوص اعتقاد دارد که کی‌روش خودش را اسیر حواشی نخواهد کرد: «امکان ندارد کی‌روش در اردوهای بعدی کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور و حتی امید عالیشاه و احمد نوراللهی را دعوت نکند. کی روش باهوش‌تر از اینهاست که بخواهد خودش را اسیر حواشی کند. لیست تیم ملی بدون شک تغییر می‌کند».

 

کلید واژه ها: پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ وقایع اتفاقیه کارلوس کی‌روش تیم ملی فوتبال ایران


نظر شما :