جشنواره جهانی فیلم فجر میزبان ۷۵ کشور

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۹ کد : ۲۳۵۳ اصلی فرهنگ و هنر
سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر که از ۲۹ فروردین امسال در تهران برگزار می‌شود،‌ میزبان ۷۵ کشور جهان است. در این دوره از جشنواره ۱۰۹فیلم در بخش‌های مختلف به نمایش درمی‌آید.
جشنواره جهانی فیلم فجر میزبان ۷۵ کشور

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر که از ۲۹ فروردین امسال در تهران برگزار می‌شود،‌ میزبان ۷۵ کشور جهان است. در این دوره از جشنواره ۱۰۹فیلم در بخش‌های مختلف به نمایش درمی‌آید.

به گزارش دنیای اقتصاد، امیر اسفندیاری معاون بین‌الملل سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به بیش از ۱۴۰۰ اثر خارجی که برای بازبینی به این دوره از جشنواره ارسال شده است، عنوان کرد: از بین این آثار حدود ۹۰۰ فیلم داستانی بلند، حدود ۲۰۰ فیلم مستند بلند و حدود ۳۰۰ فیلم کوتاه هستند. در نهایت ۱۰۹ اثر خارجی در بخش‌های مختلف جشنواره مانند مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت)، جلوه‌گاه شرق (سینمای کشورهای آسیایی و اسلامی)، جشنواره جشنواره‌ها (جام جهان‌نما)، نمایش‌های ویژه بهترین آثار ملل (فیلم‌هایی که کشورهای مختلف به اسکار معرفی می‌کنند)، مستند زیر ذره‌بین، شاخه‌های زیتون، آثار مرمت‌شده کلاسیک و گونه‌های محبوب مردمی که امسال مروری به سینمای کمدی معاصر جهان است، حضور خواهند داشت. او با بیان اینکه بسیاری از داوران، مدرسان کارگاه‌ها، صاحبان آثار و مهمانان بازار تا به امروز حضورشان را در جشنواره تایید کرده‌اند، گفت: تا به امروز بیش از ۲۵۵ مهمان شرکتشان را در جشنواره قطعی کرده‌اند.

همچنین جشنواره سی و هفتم میزبان نمایندگان و آثار ۷۵ کشور جهان خواهد بود. همچنین امسال در جشنواره و در بخش نمایش‌های ویژه ۱۰ فیلم روی پرده می‌روند که تا امروز هفت فیلم از این تعداد معرفی شده‌اند.

فیلم‌های «یوم الدین» ساخته ابوبکر شوقی از مصر، «یا مال خودت یا ولش کن» ساخته لینا تریشکینا از استونی، «غروب» ساخته لاسلو نمش از مجارستان،«زن مبارز» ساخته بندیکت ارلینگسون از ایسلند، «کیک» ساخته عاصم عباسی از پاکستان، «گناهکار» ساخته گوستاو مولر از دانمارک و «قبرهای بی‌نام و نشان» ساخته ریتی پان از کامبوج از جمله فیلم‌های این بخش هستند. همچنین سه فیلم «بیست و پنج کیلومتر بر ساعت» ساخته مارکوس گولر،«از این سبزتر نمی‌شد، باغبان این را گفت و پرواز کرد» ساخته فلوریان گالنبرگر و «دروازه‌بان» ساخته مارکوس‌اچ. روزنمولر از آثار بخش «مروری بر آثار سینمای آلمان» در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر هستند که امسال روی پرده می‌روند. البته تا امروز هیچ سینماگر مطرحی از سینمای جهان به‌عنوان مهمان ویژه در جشنواره فجر معرفی نشده است. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ششم اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: جشنواره جهانی فیلم فجر سینمای جهان


نظر شما :