نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی تقویت می شود

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۳ کد : ۲۳۵۰ اصلی تیتر یک سیاسی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری متحول، دگرگون و تقویت می شود.
نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی تقویت می شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: علی اکبر کریمی درباره اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، گفت: اصلاح ساختار نظام بانکی به دلیل آن که طرح بسیار مفصلی است بنا شد که در سه بخش در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی شود، بخش اول مربوط به قانون بانک مرکزی بود که سال گذشته بررسی آن در کمیسیون اقتصادی به پایان رسید.

وی با بیان این که این طرح با عنوان اصلاح قانون بانک مرکزی در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار دارد، اظهار داشت: بر اساس این طرح کلیه قوانین و مقرراتی که ناظر بر فعالیت بانک مرکزی است در قالب جدید تهیه و تصویب می شود و مبنای عمل بانک مرکزی قرار می گیرد، نحوه اعمال نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی نیز در این طرح تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم اراک در مجلس افزود: بر اساس این طرح، اختیارات ویژه‌ای به بانک مرکزی برای نظارت بر بانک‌ها داده شده و همچنین نقش شورای فقهی که بر عملکرد بانک مرکزی نظارت دارد پر رنگ‌تر از گذشته است.

وی تصریح کرد: بر این اساس، ساز و کار نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، متحول، دگرگون و تقویت می شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: طرح دومی که در مورد اصلاح ساختار نظام بانکی تهیه شده مربوط به عملیات مقررات بانکی است که هم اکنون در کمیسیون در حال بررسی آن هستیم.

وی افزود: بررسی بخش عمده ای از این طرح به پایان رسیده و مابقی نیز طی روزهای آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می شود.

نماینده مردم اراک در مجلس افزود: طرح سومی که در مورد اصلاح ساختار نظام بانکی قرار است در کمیسیون بررسی شود مربوط به طرح تاسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی است، قبلا در مورد این طرح بحث هایی شده ولی به سرانجام نرسیده است ولی در ادامه تلاش داریم در مورد این طرح نیز رسیدگی لازم را انجام دهیم.

کلید واژه ها: بانک مرکزی موسسات مالی و اعتباری نظام بانکی کشور


نظر شما :