فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه:

بررسی طرح اصلاح قوانین مربوط به ازدواج دختران در جلسه هفته آینده مجلس

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۱:۰۹ کد : ۲۳۵ تیتر یک جامـــعه
عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت و گو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه از بررسی طرح اصلاح مواد ۴۱ و ۴۲ قانون اساسی درباره ازدواج دختران در جلسه هفته آینده مجلس شورای اسلامی خبر داد.
بررسی طرح اصلاح قوانین مربوط به ازدواج دختران در جلسه هفته آینده مجلس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: فاطمه ذواالقدر در  گفت و گو با خبرنگار اجتماعی سایت وقایع اتفاقیه درباره اینکه آینکه آیا مجلس بنایی برای مقابله ورود به موضوع ازدواج دختران کم سن ندارد اظهار کرد: طرح یک فوریتی اصلاح ماده قانونی ۴۱ و ۴۲ که در آن امکان ازدواج برای دختران زیر ۱۳ سال فراهم شده بود در دستور کار فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی قرار دارد و به زودی برای بررسی به صحن مجلس ارائه خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به تعطیلات زودهنگام مجلس در هفته جاری به دلیل عید قربان احتمالا این طرح در جلسه هفته آینده مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح یک فوریتی مقابله با ازدواج زودهنگام دختران تهیه و آماده ارائه به مجلس است تصریح کرد: قطعا با تصویب این طرح از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشکلات بسیاری از دختران کم سن و سال ما برطرف خواهد شد و آنها می توانند به مباحث تحصیلاتی خود ادامه دهند.

 

ذوالقدر درباره عدم ثبت برخی ازدواج برخی از دختران کم سن و سال در دفاتر رسمی اظهار کرد: این اقدام غیرقانونی است و این حق برای دختر و شاهدانی که در جریان این موضوع بودند وجود دارد که با طرح شکایت بتوانند از حق خود دفاع کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تصویب طرح یک فوریتی مجلس درباره عدم ازدواج دختران کم سن و سال گشایش های لازم برای دفاع از این دختران فراهم‌ شود.

 

این عضو فراکسیون زنان مجلس در پایان افزود: مجلس شورای اسلامی با استفاده از تمامی بسترهای قانونی در جهت مقابله با ازدواج دختران کم سن و سال و حتی پسران باتوجه به آسیب های روحی و‌ روانی که در این راستا وجود دارد قطعا برخورد خواهد کرد.

کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامیکودک همسری


نظر شما :