المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کمک ربات ها برگزار می شود

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۱۷۹ اصلی خواندنی‌ها
کمیته برگزار کننده المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قصد دارد با هدف کمک به اداره این بازی ها و خاطره انگیزتر کردن آنها برای شرکت کنندگان و همچنین تماشاگران، از ربات استفاده کند.
المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کمک ربات ها برگزار می شود

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: تلویزیون ژاپن گزارش کرد این کمیته همراه با دولت ژاپن، شهر میزبان و چند شرکت ساخت تکنولوژی های جدید قصد دارند از این روبات ها استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، برگزاری کنندگان المپیک ژاپن به همین دلیل از دو ربات رونمایی کردند که در مکان های مختلفی از آنها استفاده خواهد شد.

یک ربات که توسط تویوتا موتور توسعه یافته است، می تواند تماشاگرانی را که روی صندلی چرخدار هستند با استفاده از صدا به جایگاهشان راهنمایی کند.

جامه قدرت کمکی، یک ربات دیگر است که توسط شرکت پاناسونیک توسعه یافته است و می تواند به کارکنان در حمل اشیاء سنگین کمک کند.

موتورهای واقع در پشت این جامه، همراه با حرکت بدن کارکنان حرکت می کنند و در نتیجه اشیایی که کارکنان حمل می کنند ۱۰ کیلوگرم سبک تر به نظر خواهد رسید.

المپیک تابستانی ۲۰۲۰ از تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد ۱۳۹۹) تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰ (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن برگزار خواهد شد.

پیشتر بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۶۴ نیز در توکیو برگزار شده بود.

کلید واژه ها: فناوری رباتیک المپیک 2020 توکیو


نظر شما :