۲۱ میلیون نفر از موزه‌های کشور بازدید کردند

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۹ کد : ۲۱۲۹ اصلی فرهنگ و هنر
تغییر نگرش ایرانیان نسبت به شکل تفریحات در سال‌های گذشته سبب شده تا تنها در سال ۹۷، ۲۱ میلیون نفر از موزه‌ها بازدید کنند.
۲۱ میلیون نفر از موزه‌های کشور بازدید کردند

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «به نظر می‌رسد تغییر دیدگاه به تفریحات حدود ۵، ۶ سالی است در میان ایرانیان اتفاق افتاده؛ رفتن به تئاتر، کنسرت، گالری ها و موزه ها نه تنها میان جوانان که میان خانواده ها مد شده است». اینها جملات مدیر اداره کل موزه های کشور گفت.

به گزارش ایرنا، محمد رضا کارگر از وجود ۶۶۰ موزه در سراسر کشور خبر داد و گفت: سال گذشته حدود ۲۱ میلیون نفر از موزه ها بازدید کردند که پیش بینی می کنیم امسال ۱۰ درصد رشد داشته باشد.

کارگر با اعلام اینکه تمام موزه های کشور متعلق به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست، گفت: حدود ۳۳۰ موزه کشور متعلق به دیگر سازمان ها و نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، شهرداری ها است.

وی افزود: استان تهران با داشتن ۱۵۰ موزه در راس و خراسان رضوی با ۹۰ موزه بعد از آن، رکورددار هستند.

مدیر اداره کل موزه های کشور با اشاره به تاریخ کهن ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی ها تعداد موزه های کشور تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به یکهزار موزه می رسد.

کارگر درباره قیمت بلیط ورودی موزه های کشور توضیح داد: قیمت بلیط ها از هزار تا چهار هزار تومان متفاوت است و با توجه به این که موزه ها نهادی انتفاعی نیستند، با همین بلیط ها بخشی از هزینه ها جاری موزه را پرداخت می کنند.

نمایش آثاری از موزه لوور پاریس به مدت چهار ماه از ۱۴ اسفند سال ۱۳۹۶ تا ۱۸ خرداد سال ۱۳۹۷ با عنوان «شکوه تمدن های جهان» در موزه ملی ایران یکی از رویدادهایی بود که با استقبال دوستداران هنر روبرو شد و تنها تا پایان ایام نوروز ۹۷ نزدیک به ۵۰ هزار نفر از آن بازدید کردند.

موزه ملی ایران، موزه هنرهای معاصر، موزه دفاع مقدس، موزه رضا عباسی، مجموعه های کاخ نیاوران، موزه کاخ گلستان، موزه قصر و مجموعه کاخ سعدآباد بخشی از موزه هایی هستند که ضمن روایت تاریخ دیرین ایران فضایی مناسب برای تفریح خانواده ها در تهران فراهم می آورند.

کلید واژه ها: موزه ملی ایران موزه لوور پاریس


نظر شما :