برنامه سال آینده چین برای ارسال کاوشگر به مریخ

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۴ کد : ۲۰۹۴ اصلی علم و فناوری
به دنبال موفقیت در استقرار ماه‌گرد رباتیک چین در نیمه پنهان ماه، مقامات فضایی این کشور اعلام کردند سال آینده کاوشگر مریخ خود را پرتاب خواهند کرد.
برنامه سال آینده چین برای ارسال کاوشگر به مریخ

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «وو ویرن» مدیر برنامه فضایی چین و مرد موفق پرتاب ماه‌گرد، در کنفرانس CPPCC اعلام کرد گام بعدی برای آن‌ها سیاره سرخ است.

وی گفت: طی 60 سال گذشته دستاوردهای عمده فضایی داشته‌ایم، اما همچنان با قدرت‌های فضایی دنیا فاصله زیادی داریم و باید به آن سرعت بخشیم.

وی افزود سال آینده کاوشگر مریخ را به‌سوی سیاره سرخ پرتاب خواهیم کرد و با استقرار آن در مریخ، عملیات اکتشاف را انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرآنلاین، به گفته وون، چین همچنین دومین ماه‌گرد خود را به‌زودی پرتاب می‌کند تا بتواند نمونه‌هایی از ماه را به کره زمین بیاورد و اگر بتواند این عملیات را به نحو احسنت انجام دهد، بعد از آمریکا و روسیه سومین قدرت در این زمینه خواهد بود.

مدیر فضایی چین اخیراً پایگاه شبیه‌سازی‌شده مریخ را در منطقه Qinghai's Qaidam Basin در غرب این کشور افتتاح کرد. این منطقه بهترین منطقه شبیه بیابان مریخ است. این مرکز با هزینه 23 میلیون دلار در 53 هزار مترمربع احداث‌شده است.

کلید واژه ها: آژانس فضایی چین مدارگرد مریخ


نظر شما :