احتمال خروج شرکت‌های ژاپنی از انگلیس

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۲ کد : ۲۰۵۰ سرخط اخبار

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: پس از هوندا، اکنون احتمال دارد دیگر شرکت‌های ژاپنی نیز بازار انگلیس را ترک کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، کوجی سوروکودا، سفیر ژاپن در انگلیس با اعلام این‌که با توجه به فضای نامطمئن ناشی از نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، احتمال دارد در ماه‌های پیش رو، شرکت‌های بیشتری از این کشور به فکر تغییر مقرهای خود از انگلیس بیافتند افزود بیش از ۱۰۰۰ شرکت ژاپنی در حال حاضر در انگلیس وجود دارند که در حال بررسی چگونگی فعالیت‌هایشان در این کشور پس از برگزیت هستند.
سوروکودا گفت: همه این شرکت‌ها شرکت‌هایی هستند که در مقیاس جهانی فعال هستند و برایشان گزینه‌های دیگری به غیر از باقی ماندن در انگلیس نیز وجود دارد. آنها اکنون نیاز دارند که بدانند انگلیس می‌خواهد بر چه اساسی به تجارت خود با اتحادیه اروپا ادامه دهد.
شرکت‌های ژاپنی ده‌ها میلیارد دلار در انگلیس سرمایه گذاری کرده‌اند و طبق اعلام منابع دولتی این کشور، کسب و کارهای ژاپنی فعال در انگلیس برای حدود ۱۴۰ هزار نفر در مناطق مختلف انگلیس اشتغال ایجاد کرده‌اند. تصمیم اخیر خودروسازی ژاپنی هوندا به تعطیلی کارخانه خود در انگلیس تا سه سال آینده، منجر به از دست رفتن بیش از۳۵۰۰ موقعیت شغلی خواهد شد.
با این حال برخلاف ژاپنی‌ها، به نظر می‌رسد نروژ به دنبال تقویت فعالیت اقتصادی خود در انگلیس است به گونه‌ای که صندوق ثروت نروژ که بزرگ‌ترین هلدینگ سرمایه گذاری جهان با بیش از یک تریلیون دلار ثروت به شمار می‌رود، گفته است سرمایه گذاری خود در انگلیس را در سال‌های آینده افزایش خواهد داد.
انگلیس پس از آمریکا و ژاپن، سومین مقصد بزرگ سرمایه گذاری نروژ است. به گفته اینگو استینگشلد، رئیس این صندوق، پروژه‌هایی به ارزش حدود ۳۰ میلیارد دلار در انگلیس توسط صندوق ثروت نروژ تأمین مالی خواهد شد. به گفته وی، تا پایان سال ۲۰۱۸، حدود ۸.۵ درصد از کل دارایی‌های این صندوق به شکل، املاک، ارز و اوراق مربوط به انگلیس بوده است.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا شرکت‌های ژاپنی بازار انگلیس


نظر شما :