سال آینده هم سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۳ کد : ۲۰۲۶ اصلی ورزشی
عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: سهمیه‌ها در لیگ قهرمانان آسیا برای سال آینده هم تغییری نمی‌کند و ایران همین ۲+۲ سهمیه را خواهد داشت.
سال آینده هم سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: شاهین رحمانی درباره رویکرد AFC نسبت به مسابقات باشگاهی در قاره آسیا گفت: برای AFC مسابقات باشگاهی بخصوص لیگ قهرمانان یک منبع درآمد است. البته آموزش و توسعه و برگزاری مسابقات هم مدنظر قرار دارد.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری مسابقات، درآمدزایی است. لیگ قهرمانان منبع درآمد اصلی AFC است. طبیعتاً این مسابقات باید به شکلی برگزار شود که نظر اسپانسرها حتی المقدور تأمین شود.

به گزارش مهر، عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه داد: در کنار این مباحث توسعه هم هست. AFC مرتب مقررات را به روز می‌کند. یکی از مباحثی که رسانه‌ها در ایران خیلی به آن هیجان می‌دهند و القا می‌کنند که اهمیت دارد، بحث سهمیه‌های کشورها است.

رحمانی تاکید کرد: تقسیم سهمیه‌ها برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ صورت گرفته شده است. در واقع سهمیه‌های سال دیگر همان چیزی که است که امسال به کشورها رسیده است. در واقع سهمیه ایران ۲+۲ می‌ماند. بعد از سال ۲۰۲۰ هم طبق جدول امتیازات و رده بندی بررسی می‌کنند تا متناسب با آن سیستم تصمیم گیری شود.

وی یادآور شد: دنیای فوتبال مرتب دستخوش تغییر است. جام جهانی و جام باشگاه‌های جهان ممکن است تغییر کند. یوفا هم قصد دارد مسابقات باشگاهی را تغییر بدهد. این مباحث در کنفدراسیون‌های مختلف مطرح است و درباره آینده فکر می‌شود. شاید بخواهد در آینده تغییراتی ایجاد شود.

به این ترتیب فوتبال ایران سال آینده هم دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیر مستقیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت. قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی مستقیم راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند و تیم‌های دوم و سوم لیگ هم راهی مرحله مقدماتی و سپس پلی آف می‌شوند.

امسال پرسپولیس و استقلال به صورت مستقیم در لیگ قهرمانان شرکت کردند و ذوب آهن و سایپا هم جواز حضور در مرحله مقدماتی و پلی آف لیگ قهرمانان را به دست آوردند.

کلید واژه ها: کنفدراسیون فوتبال آسیالیگ قهرمانان آسیا


نظر شما :