تورم ۵ تا ۲۳۰ درصدی خوراکی‌ها

۰۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ کد : ۱۹۷۹ اصلی تیتر یک اقــتــصــادی
آمار رسمی از تورم بین پنج تا ۲۳۰ درصدی کالاهای خوراکی در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با همین ماه در سال گذشته حکایت دارد.
تورم  ۵ تا ۲۳۰ درصدی خوراکی‌ها

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: آمار رسمی از تورم بین پنج تا ۲۳۰ درصدی کالاهای خوراکی در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با همین ماه در سال گذشته حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، آنچه که مرکز آمار در رابطه تغییرات قیمت و تورم در ۲۴ گروه کالای خوراکی در بهمن امسال نسبت به بهمن ماه ۱۳۹۶ اعلام کرده نشان می‌دهد که در تمامی آنها افزایش ثبت شده است.

این در حالی است که بیشترین افزایش قیمت مربوط به رب گوجه فرنگی با ۲۳۱.۱ درصد، سیب درختی زرد با ۱۲۸ درصد، گوجه فرنگی با ۱۲۷.۹ درصد، موز با ۱۰۳.۱ درصد و گوشت گوسفند با ۹۷.۸ درصد افزایش است.

همچنین بیشترین افزایش قیمت در بهمن‌ماه نسبت به دی، به پیاز با ۲۲.۱ درصد افزایش، خیار ۲۱.۳ درصد افزایش، گوجه فرنگی با ۲۰.۱ درصد افزایش و گوشت گوسفند با ۱۵.۶ درصد افزایش بوده است.

اما در ماه مورد بررسی تخم مرغ ماشینی ۵.۷ درصد، برنج خارجی درجه یک ۲.۳ درصد و عدس۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

بنا بر این گزارش، متوسط قیمت گوشت گوسفند در بهمن ماه حدود ۸۰ هزار تومان، گوشت گوساله و گاو ۷۲ هزار تومان، مرغ حدود ۱۳ هزار تومان، موز ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و رب گوجه فرنگی ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.

متوسط قیمت کالا در بهمن ما

کلید واژه ها: مرکز آمار ایرانتورم خوراکی ها


نظر شما :