ترازنامه سال ۹۶ بانک مرکزی تصویب شد

۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۶ کد : ۱۹۶۷ سرخط اخبار
ترازنامه بانک مرکزی مربوط به سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۶ امروز (دوشنبه) در مجمع عمومی این بانک که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، بررسی و به تصویب اعضا رسید.

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: پنجاه و هشتمین مجمع عمومی بانک مرکزی صبح امروز با حضور اعضای مجمع، رئیس کل، قائم مقام و دیگر اعضای هیات عامل بانک مرکزی در ساختمان میرداماد برگزار شد و پس از بررسی ترازنامه ارایه شده، به تصویب رسید.
به گزارش ایرنا، بر اساس قانون پولی و بانکی کشور، مجمع عمومی بانک مرکزی از ارکان این بانک به حساب می آید که رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه 2 نفر از وزیران به انتخاب هیات وزیران، اعضای آن را تشکیل می دهند و اعضای سایر ارکان بانک و مدیران می توانند در جلسه ها و مذاکره های آن بدون حق رای شرکت کنند؛ ریاست مجمع عمومی با رییس جمهوری است.
در دولت دوازدهم وزیران نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی هیات وزیران انتخاب شده اند.
مهمترین وظایفی که قانون بر عهده مجمع عمومی نهاده، رسیدگی و تصویب ترازنامه بانک مرکزی، تصمیم گیری درباره گزارش های هیات نظارت بانک مرکزی و تصمیم گیری درباره پیشنهاد تقسیم سود ویژه آن است.
در جلسه امروز نیز طبق روال سال های گذشته رئیس کل و دیگر اعضای هیات عامل بانک مرکزی نیز حضور داشتند و گزارشی از وضعیت اقتصادی، شاخص های کلان اقتصادی کشور و اقدام های انجام شده در حوزه سیاست گذاری های پولی، مالی و ارزی را به اطلاع رییس جمهوری و دیگر اعضای مجمع عمومی بانک رساندند.
پس از تصویب ترازنامه بانک مرکزی، قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری در جمع مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و کارکنان بانک مرکزی حضور یابد.

کلید واژه ها: بانک مرکزی موسسات مالی و اعتباری


نظر شما :