سخنگوی کاخ سفید:

مذاکرات وین گفتگویی غیرمستقیم با ایران از طریق اروپایی ها خواهد بود

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۸ کد : ۱۸۳۰۶ بین الملل
ما فعلا در ابتدای مذاکرات هستیم و فعلا پیش بینی مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا را نمی کنیم، با این حال همچنان آماده ی این اتفاق هستیم.
مذاکرات وین گفتگویی غیرمستقیم با ایران از طریق اروپایی ها خواهد بود

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه - جن ساکی روز دوشنبه در نشست خبری خود گفت: من نمی توانم پیش بینی کنم این روند چقدر طول می کشد. انچه واقعا رخ خواهد داد مذاکرات غیر مستقیم از طریق اروپایی ها خواهد بود. این گامی به سوی دیپلماسی است.

وی افزود: دیپلماسی ممکن است زمان ببرد و گاهی اوقات سرعت آن به گونه‌ای نیست که همه ترجیح دهند.

ساکی ادامه داد: انتظار داریم که مباحث اصلی که طی روزهای آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت، گام‌های هسته‌ای است که ایران باید برای بازگشت به انطباق با مفاد برجام بردارد و همچنین اقدامات تخفیف تحریم که آمریکا باید انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما فعلا در ابتدای مذاکرات هستیم و فعلا پیش بینی مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا را نمی کنیم، با این حال همچنان آماده ی این اتفاق هستیم.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه سرپرستی هیات ایرانی را در نشست دوره‌ای کمیسیون مشترک برجام بر عهده دارد.

علی واعظ، مدیر بخش ایران گروه بین‌المللی بحران در این خصوص به یورونیوز گفت: «دولت بایدن و ایران بر سر بازگشت به برجام توافق دارند اما مسیر برای رسیدن به این نقطه آسان نیست. احتمالا بحث‌ها در وین با چالش‌هایی در خصوص تنظیم زمان بندی بازگشت به تعهدات رو به رو خواهد بود. ضمن این که بدبینی‌های متقابل تهران و واشنگتن نسبت به یکدیگر این چالش‌ها را افزایش می‌دهد.»

انتهای پیام/

 


نظر شما :