جنجال دوباره در اردن در پی افشای فایل صوتی برادر ناتنی پادشاه

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۲ کد : ۱۸۲۹۸ بین الملل
«شاهزاده حمزه بن الحسین» ولیعهد سابق اردن و برادر ناتنی عبدالله دوم پادشاه فعلی این کشور در یک فایل صوتی که امروز(دوشنبه) توسط مخالفان این کشور منتشر شده، می گوید که به دستورات ارتش اردن مبنی بر قطع تماس با جهان خارجی عمل نخواهد کرد.
جنجال دوباره در اردن در پی افشای فایل صوتی برادر ناتنی پادشاه

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه امیر حمزه در این فایل صوتی گفته است که اوضاع دشوار است و نگهبانان کنار گذاشته شده اند و رئیس ستاد ارتش به نمایندگی از مدیران سرویس های امنیتی تهدید می کند در حالی که سخنان خود را ضبط کرده و برای آشنایانش در خارج اردن و خانواده اش ارسال کرده است تا هر اتفاقی که برایش بیفتد، در جریان قرار بگیرند.

وی افزوده است: اکنون منتظر اینم که آنها چه کار خواهند کرد.من حرکتی نخواهم کرد زیرا نمی خواهم اکنون اوضاع را متشنج کنم اما مطمئنا به آنچه به من گفته شده عمل نمی کنم.

او در این فایل ادامه می دهد: اینکه رئیس ستاد ارتش بیاید و نظیر چنین سخنی را به من بگوید، این به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شاهزاده حمره پیشتر در یک کلیپ ویدئویی گفته بود که در اقامت اجباری به سر می برد و گفته بود که  این موضوع را سرلشکر یوسف الحنیطی رئیس ستاد کل ارتش اردن به او ابلاغ کرده است.

وی در این ویدئو که در فضای مجازی منتشر کرده بود، تاکید کرد که به همراه خانواده اش در حصر خانگی است و به برنامه ریزی برای کودتا علیه برادرش و ضربه زدن به امنیت ملی کشورش متهم شده است در حالی که- به گفته او- این موضوع دروغ هایی است که هدف از آن سرپوش گذاشتن بر پسرفت در اردن است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اردن


نظر شما :