اظهارات جدید محصولی درباره کاندیدای جبهه پایداری

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۰ کد : ۱۸۲۸۶ سیاسی آخرین اخبار
دبیرکل جبهه پایداری: برخی افراد در ظاهر اصولگرا که تنها ملاک های شخصی خودشان را در نظر می‌گیرند و به جای سیاست ورزی، سیاست کاری می‌کند و اینجاست که تناقض ها پیدا می‌شود و اینها همه به خاطر این است که با اسم اصولگرا اصول را زیر پا می‌گذارند.
اظهارات جدید محصولی درباره کاندیدای جبهه پایداری

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - ایسنا: دبیرکل جبهه پایداری گفت: بنای ما در انتخابات ۱۴۰۰ انتخاب اصلح است، اما نمی توانیم از امروز اعلام کنیم که نامزد جبهه پایداری چه کسی خواهد بود چون از حضور بعضی افراد مطمئن نیستیم.

 صادق محصولی طی سخنانی در جلسه شورای مرکزی با مسئولان استانی جبهه پایداری با گرامیداشت یاد آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: ایشان همیشه توصیه‌های پدرانه به اعضای جبهه پایداری داشتند و یکی از توصیه های ایشان این بود که برای اینکه به نحو احسن در مسیر انقلاب قدم برداریم و وظایف و تکالیف سیاسی اجتماعی خود را انجام دهیم، روزانه به ساحت صاحب الزمان(عج) از جمله با دعای الهی عظم البلاء متوسل شویم.

وی با اشاره به موضوع وحدت اصولگرایان اظهار کرد: جبهه پایداری بر موازین و اصول خود پایبند است و به همین دلیل است که همیشه به پایداری حمله می شود و ما وحدت را وسیله می دانیم اما هدف نهایی نمی دانیم. هدف اصلی حاکمیت ارزش هاست. اصل وحدت اصل خوبی است و بزرگان هم به آن توصیه کرده‌اند و ما به دنبال آن هستیم و عمل می‌کنیم اما گاهی وحدت به مانند چماقی بر سر نیروهای انقلاب است.

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: مانند برخی افراد در ظاهر اصولگرا که تنها ملاک های شخصی خودشان را در نظر می‌گیرند و به جای سیاست ورزی، سیاست کاری می‌کند و اینجاست که تناقض ها پیدا می‌شود و اینها همه به خاطر این است که با اسم اصولگرا اصول را زیر پا می‌گذارند.

محصولی با توجه به اصل انتخاب اصلح در انتخابات ۱۴۰۰ یادآور شد: مبنای جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات ۱۴۰۰ انتخاب اصلح است. ما افرادی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند رصد می‌کنیم و عقبه آنها را و موازین آنها را بررسی می نماییم و بعضاً با برخی افراد جلسه هم داشته‌ایم اما برای انتخابات ۱۴۰۰ نمی توانیم از امروز اعلام کنیم که نامزد جبهه پایداری چه کسی است چون از حضور بعضی از افراد مطمئن نیستیم.

وی با بیان اینکه هنوز تا زمان انتخابات ممکن است تغییراتی حاصل شود، ادامه داد: اما باید روی سبد افرادی که بررسی کردیم و در انتخابات شرکت می کنند، نسبت به سایرین کار کنیم و افراد بهتر را شناسایی و برای آنها فعالیت کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری افزود: ما در شورای مرکزی جبهه پایداری و کمیته انتخابات در حال حاضر در حال بررسی و ارائه سبدی از افراد هستیم و روی این‌ها به صورت متمرکز کار می‌کنیم. یکی از کارها این است که در این فاصله گفتمان انقلاب را در جامعه  تعریف کرده و تمامی دوقطبی های کاذب را رد کنیم و در این راستا مهم‌ترین بحث، بحث گفتمان عدالت است که اگر ما بتوانیم این گفتمان را دقیق جا بیندازیم کار مهمی را انجام داده ایم.

محصولی گفت: البته کارآمدی هم گفتمان مهمی است اما زمانی که عدالت بیاید کارآمدی و مردمی بودن هم در پی آن نتیجه می دهد و یکی از عامل‌های مهم برای انتخاب فرد اصلح این است که به خود فرد نگاه نکنیم و به کابینه و افرادی که برای دولت معرفی می‌کند هم نگاه کنیم و ببینیم که چه کسانی را می خواهد بیاورد زیرا همه این افراد در هدایت جامعه و دولت به سمت صحیح و مسیر درست نقش اساسی دارند.

وی با اشاره به شاخصه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی برای فرد اصلح تأکید کرد: ما در جبهه پایداری انقلاب اسلامی چند شاخص مهم برای شناسایی فرد اصلح تعریف کرده ایم که شاخص اول آن ایمان و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، شاخص دوم، مجرب بودن برای تصدی قوه مجریه و داشتن مدیریت موفق و کارآمد و داشتن نرم افزار فکری کلان برای حکمرانی و شاخص سوم، انقلابی بودن و پایبندی به مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: همچنین شاخص چهارم قانون‌مداری و پایبندی به قانون اساسی و ساختارهای قانونی کشور، شاخص پنجم، اعتقاد همه جانبه به استقلال و عدم وابستگی و دشمن شناسی و مقابله با جریان های نفوذ، شاخص ششم، ساده‌زیستی و داشتن روحیه مردمی است.

محصولی یادآور شد: شاخص هفتم، طرفدارعدالت در تمام ابعاد و همه سطوح و اهل مقابله با ظلم است و شاخص هشتم فسادستیزی و داشتن سابقه نفی فساد و مبارزه با ویژه خواری و در نهایت شاخص نهم، معتقد به توانایی داخلی نظام از جهت زیرساختی و منابع انسانی و توجه به مختصات گام دوم انقلاب مخصوصا نقش بی بدیل جوانان خواهد بود.

وی با اشاره به سیاست های جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره انتخابات شورای شهر گفت: سیاست مهم جبهه پایداری در انتخابات شورای شهر این است که ما می‌خواهیم در آن فضا هم حضور فعالانه داشته باشیم و سعی داریم افراد اصلح را به مردم معرفی کنیم البته معرفی اصلحی که هیچ رای آوری نداشته باشد کار لغو است تا روی چنین فردی سرمایه گذاری کنیم؛ این جمله از علامه مصباح یزدی(ره) است. آیت الله خوشوقت (ره) هم می‌گفتند اصلح کسی است که تا اصرار نکنیم نمی آید و باید وقتی که آمد روی آن متمرکز شویم و برای آن تبلیغ کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری در پایان گفت: کسانی که می‌گویند من اصلح را قبول ندارم دروغ می‌گویند. هر کسی که نامزدی را اعلام می کند قطعاً اصلح را معرفی می کند اما معیارهای آن برای فرد اصلح متفاوت است و از دید ما بده بستان در انتخاب فرد اصلح نمره منفی می‌گیرد ولی از دید برخی این بده بستان  امتیاز به حساب می آید و جزو شاخص‌های اصلی قرار دارد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اصلاح طلبان اصولگرایان جبهه پایداری صادق محصولی


نظر شما :