سیل و رانش زمین در اندونزی ۵۵ قربانی گرفت

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۸ کد : ۱۸۲۶۸ بین الملل آخرین اخبار
به گفته مقامات اندونزیایی، تلفات سیلاب و رانش زمین ناشی از باران‌های موسمی به ۵۵ نفر افزایش یافت و ۴۰ نفر دیگر هنوز ناپدید هستند.
سیل و رانش زمین در اندونزی ۵۵ قربانی گرفت

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهسازمان مقابله با بلایای طبیعی در اندونزی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از چندین بلایای طبیعی در پی بارش باران‌های موسمی در شرق اندونزی و تیمور شرقی به ۵۵ نفر افزایش یافت و سرنوشت بیش از ۴۰ نفر هنوز نامشخص است.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، افزایش تلفات سیلاب در اندونزی و تیمور شرقی پس از آن صورت گرفته است که اندکی پس از نیمه‌شب در جزیره «آدونارا» در استان «نوسا تنگگارا شرقی»، گل و لای از تپه‌های اطراف به دهها خانه در روستای «لامنله» فروریخت.

بنا بر گفته «لنی اولا» رئیس اداره محلی مقابله با بلایای طبیعی، تیم تفحص و نجات، ۳۸ جسد را پیدا کردند و دست‌کم پنج نفر دیگر نیز پیدا شدند که زخمی شده بودند.

طبق این گزارش، وقوع سیلاب شدید به کشته شدن دست‌کم ۱۷ نفر دیگر در مکان‌های دیگر منجر شده بود و حداقل ۴۲ نفر دیگر نیز همچنان ناپدید هستند.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که عملیات جست‌وجو به واسطه قطع برق، مسدود شدن جاده‌‌های پوشیده از گل و لای و آوار و همچنین دور از دسترس بودن منطقه‌ای در جزیره‌ احاطه شده با دریاهای متلاطم و امواج بلند، دشوار شده است.

از طرف دیگر شبکه «بی بی سی» نیز گزارش کرد که بارش باران‌های موسمی در اندونزی و تیمور شرقی باعث تخریب گسترده اماکن زیادی شده است و موجب سرریز شدن مخازن سدها و به زیر آب رفتن هزاران خانه شده است.

طبق این گزارش، صدها نفر در عملیات جستجو و نجات بازماندگان حادثه سیل و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی مشارکت دارند و تصاویر منتشر شده توسط سازمان مقابله با بلایای طبیعی، افراد تیم نجات، پلیس و نظامیان اندونزی را در حال انتقال ساکنان به پناهگاهها نشان می‌دهند.

مجمع‌الجزایر اندونزی با حدود ۱۷ هزار جزیره، سالانه با شروع باران‌های موسمی در ماه نوامبر که تا مارس ادامه دارد، شاهد بارش‌‌های شدید و سیلاب و رانش زمین است.

انتهای پیام/

 


نظر شما :