قالیباف: وعده کاغذی رفع تحریم‌ها پاسخگو نیست

۱۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۷ کد : ۱۸۲۱۹ سیاسی آخرین اخبار
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکایی‌ها،گفت: وعده کاغذی و ناقص رفع تحریم‌ها پاسخگوی ملت ایران نیست؛ مردم و مسئولان در صدایی واحد منتظر اقدامی عملی برای رفع تحریم‌ها هستند.
قالیباف: وعده کاغذی رفع تحریم‌ها پاسخگو نیست

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز صحن علنی مجلس ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و اعیاد مبارک شعبانیه، گفت: امیدوارم سال پیش رو با نقش آفرینی عمومی مردم سال پیشرفت اقتصادی ایران عزیز و سال عبور از چالش ها باشد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب امسال نیز محور شعار سال را تقویت تولید قرار دادند. ما به مردم تعهد می دهیم به جای شعار، گزارش عملکرد دهیم و به جای ادعا، عمل کنیم. در سال گذشته مجلس شورای اسلامی گامی عملی برای حمایت از تولید برداشت؛ موادی از قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴ اصلاح شد تا موانع قانونی تقویت تولید برداشته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گام دیگر برای لبیک به تقویت تولید این است که مجلس در سال ۱۴۰۰ به سرعت طرح جهش تولید برای تقویت مسکن را تصویب خواهد کرد. امیدواریم با این تصمیم انقلابی، تولید مسکن جهش پیدا کند تا مردم در بازار آشفته مسکن نفس راحت بکشند.

قالیباف افزود: این قانون چند صد هزار شغل و کسب و کارهای مختلف ایجاد می کند و در صورت همت دولتمردان ثمره این قانون می تواند به سرعت کام مردم را در سال جاری شیرین کند.

وی همچنین با بیان اینکه از مهمترین نکاتی که در سال ۱۴۰۰ مطرح است، مواجهه با دولت جدید آمریکاست،تاکید کرد: خوشبختانه قانون جدید لغو تحریم ها سمت و سوی بازی یکطرفه را تغییر داد و باعث شد گذشت زمان به نفع ایر ان تمام شود به گونه ای که اگر قبل از آن گذشت زمان به معنای پابرجا ماندن تحریم ها بود اکنون گذشت زمان به معنای پیشرفت هسته ای است و باید در قبال تاخیر هزینه بدهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همین روند، گشایش هایی در دیپلماسی ایجاد کرده است،اظهار داشت: آمریکایی ها باید بدانند ایران برای رفع تحریم ها راهبرد اصلی خود را بی اثر کردن تحریم ها قرار داده است و با فعال سازی صنعت هسته ای آنها هستند که باید تصمیم بگیرند و تحریم های ایران را به شکل عملی و کامل رفع کنند و وعده کاغذی و ناقص رفع تحریم ها پاسخگوی ملت ایران نیست مردم و مسئولان در صدایی واحد منتظر اقدامی عملی برای رفع تحریم ها هستند.

انتهای پیام/

 


نظر شما :