افزایش ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰ کد : ۱۸۱۹۷ اقــتــصــادی آخرین اخبار
بررسی گزارش‌های رسمی حاکی از آن است که در دولت روحانی (از مرداد ۹۲ تا اسفند ۹۹) متوسط قیمت مسکن ۶۸۹.۶ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی

سرویس اقتصادی وقایع اتفاقیه - بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی اسفند ماه 99 به 30 میلیون و 274 هزار تومان افزایش یافته است.

فروردین سال گذشته متوسط قیمت مسکن در شهر تهران 15 میلیون و 545 هزار تومان بود. در واقع از ابتدای سال گذشته تا پایان اسفند یعنی تنها طی 12 ماه متوسط قیمت مسکن 95 درصد افزایش یافته است.

مردادماه سال 92 که دولت حسن روحانی با وزارت عباس آخوندی در وزارتخانه راه و شهرسازی کار خود را آغاز کرد، متوسط قیمت مسکن 3 میلیون و 834 هزار تومان بود. از مردادماه سال 92 تا پایان اسفند 99 متوسط قیمت مسکن با رشد عجیب 689.6 درصدی به 30 میلیون و 274 هزار تومان افزایش یافته است.

یکی از دلایل اصلی بروز تورم‌های سنگین و افزایش قیمت‌های لجام‌گسیخته مسکن، تمرکز ویژه عباس آخوندی بر تحریک تقاضا بود. در پنج سال و دو ماه حضور آخوندی در ساختمان دادمان، ساخت و ساز مسکن و حضور سازندگان به سرمایه‌گذاری در این بخش به شدت سرکوب شد.

انتهای پیام/

 


نظر شما :