به دلیل قصور در یکی از کارخانه‌ها

۱۵ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون نابود شد

۱۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۰ کد : ۱۸۱۲۲ خواندنی‌ها آخرین اخبار
خبرگزاری فرانسه امروز (پنجشنبه) خبر داد که ۱۵ میلیون دوز از واکسن آمریکایی تک نوبتی «جانسون اند جانسون» به دلیل قصور در یکی از کارخانه های تولیدکننده، نابود شده است.
۱۵ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون نابود شد

سرویس خواندنی‌ها وقایع اتفاقیهایرنا: خبرگزاری فرانسه امروز (پنجشنبه) خبر داد که ۱۵ میلیون دوز از واکسن آمریکایی تک نوبتی «جانسون اند جانسون» به دلیل قصور در یکی از کارخانه های تولیدکننده، نابود شده است.

این غول داروسازی اعلام کرد که بخشی از واکسن تولید شده در کارخانه «امرجنت بیوسولوشنز» (Emergent BioSolutions) در شهرستان «بالتیمور» در ایالت «مریلند» معیارهای کیفی لازم را در تولید واکسن رعایت نکرده، به همین دلیل تمامی تولیدات این کارخانه امحا شده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از این داروساز آمریکایی نوشت که مواد تشکیل دهنده واکسن جانسون اند جانسون در کارخانه شهر بالتیمور، پیش از مراحل نهایی پر کردن آمپول و بسته بندی، نابود شده است.

این شرکت آمریکایی اعلام کرده که کارشناسان بیشتری را برای نظارت، راهنمایی و حمایت از تولید فرآورده خود اعزام خواهد کرد، با این حال انتظار می رود که سازمان غذا و داروی آمریکا که اعلام کرده از این واقعه باخبر است، بر روند تولید انبوه واکسن جانسون اند جانسون دقیقتر نظارت کند.

بر اساس برآوردهای مقامات کارخانه امرجنت بیوسولوشنز، این کارخانه قرار است تا انتهای سال فعلی میلادی حدود یک میلیارد واکسن تک دوزی جانسون اند جانسون تولید و به بازار ارسال کند.

انتهای پیام/

 


نظر شما :